şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fetöcü olduğu kesinleşen hakan şükür hakkında chp eskişehir milletvekili cemal okan yüksel, bilgi edinme kanunu çerçevesinde tbmm milletvekili hizmetleri başkanlığına başvurarak emekli milletvekili maaşı alıp almadığını sormuş.

  aldığı yanıt aşağıda.

  o kadar çıkarılan khkya rağmen hakan şükür hakkında bir düzenleme dahi yapılmaması ilginç değil mi?

  --- spoiler ---
  tbmm milletvekili hizmetleri başkanlığı’ndan gelen yanıt yazısında şu ifadeler yer aldı: “hakan şükür, 12 haziran 2011 tarihinde yapılan 24. dönem milletvekili genel seçiminde istanbul ilinden milletvekili seçilmiş olup milletvekilliği 07 haziran 2015 tarihinde sona ermiştir. adı geçen yasama organı eski üyelerine tanınan haklara sahiptir. yapılan incelemede adı geçenin emekli olabilmesi için gerekli kanuni yaş ve hizmet süresini doldurmadığı anlaşıldığından emekli aylığı bağlanmamıştır”

  ayrıca chp milletvekili yüksel, hürriyet’e bu yanıtla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

  “bana verilen yanıt hakan şükür’ün emeklilik için yaşı geldiğinde ve prim gün sayısını doldurduğunda emekli milletvekili maaşı alacağı anlamına geliyor. hukuken doğru bir yanıt. çünkü hakan şükür’ün milletvekili seçilme yeterliliğini engelleyecek herhangi bir mahkeme kararı yok. dolayısıyla herkes için geçerli olan koşulları yerine getirdiğinde emekli milletvekili maaşı alacak. amma velakin khk ile ülkeyi demirpençe gibi sıkan, ohal şartları altında her konuda bir khk çıkararak istediği yasayı değiştiren bir hükümetin, fetö’cülüğüyle meşhur ve matuf olan hakan şükür ile ilgili herhangi bir düzenleyici işlem yapmamalarını yadırgıyorum” dedi.
  --- spoiler ---
  link