şükela:  tümü | bugün
  • 1967’de kırşehir’de doğan, istanbul üniversitesi mezunu jeoloji ve jeofizik yüksek mühendisi olan ünser, 1996-97 yılları arasında ülkü ocakları genel başkanlığı görevinde bulundu.

iyi parti kurucu üyesi ve genel başkan danışmanıdır.
  • zamanında ülkücüler hakkındaki önyargımı kırmayı başaran, yüksek kalibreli, eğitimli ve vizyonlu kişidir.
    uzun süredir takip edemediğim için kendisinin mhp'de devam ettiğini sanıyordum fakat kendi donanımına yakışır şekilde iyi parti'ye geçmiş ve genel başkan danışmanı olmuş.
    hem iyi parti hem de hakan ünser için çok isabetli bir karar, görevinde başarılar diliyorum.
  • referandumda hayır lehine kampanyaya katılarak bir nebze içimizi rahatlatan ülkü ocakları eski başkanı
  • ekşi sözlükçüler aslında tanır kendisini. (bkz: ekşi siyasetçiler & ocak başkanları zirvesi)nden. tabii o zamanlar bıyıklıydı, şimdi bıyıklarını kesmiş, bizi öksüz koymuş.

mhp benim için yuvaydı, dimağımda anne ile özdeşleşmiş bir şeydi çünkü. mhp'den soğudum, artık umursamıyorum. türk milliyetçiliğinin özgürleşmesi için bilakayduşart parti destekleme anlayışından sıyrılması gerektiğini de düşünüyorum. ama ocak başkaydı. ocakta, annemler oğlunu şehit vermiş anneyi ziyaret edince, "teşkilatım beni unutmamış" diye haykırarak ağlayan kadının ruhunu görüyorum zira. bir tuhaf, duygusal, ruhani bağ.

çok ocak genel başkanı tanıdım. mevcut başkan hariç, hepsinin belli bir seviyenin üzerinde olduğunu söylemek gayet mümkün. hele bir kısmı, ahlakıyla, zihin açıklığıyla, duruşuyla insana kendini sevdiren, bırak beni, düşman kampta yer alanların bile sevgisini kazanabilecek kumaştan insanlar.

ama hepsi içinde hakan ünser'in yeri ayrıdır. belki de yüksek mühendis olmasından kaynaklı, bilemiyorum, kafası en açık, en bilimsel düşünen başkan olarak onu tanıdım. teolojiden evrime, sosyolojiden tarihe her konuda konuşabileceğiniz, bir şeyler öğrenip öğretebileceğiniz gerçek bir entelektüel. siyaseti temiz, kendi temiz; kirlenmeden güçlenmenin yollarını arayan, bu devirde nadir olduğu üzere, ideolojik kaygılar taşıyan bir adam.

içinde hem "emret akşam namazını orada kılalım başbuğum" diye bağıran dayının dava sadakati var, hem de modern zaman insanının mutlaka sahip olması gereken zihin açıklığı. ülkücülerin gettolarından çıkmasında hakan başkan gibi insanlar bu yüzden önemli: hem türk milliyetçisi olmayan ya da ülkücülere şüpheyle bakan insanların sevebileceği bir figür, hem de ülkücülüğünden şüphe edilmeyecek.

umarız hakan ünser'in danışman oluşu, çekirdeğinde demokratikleşme gereğini anlayan ülkücülerin kör-topal da olsa demokrasi ve çağdaşlaşma hamlesini ve o hikayenin neticelerini barındıran iyi parti'de, bu kesimin ağırlığı ve etkinliğinin korunmasına vesile olur.
  • akşener'e danışman olması gerçekten çok doğru bir karardır. hem kendisi hem de sayın akşener açısından. hayırlı olsun diyelim biz de.
  • iyi partide ümit özdağ, ali türkşen gibi isimlerin olmasına çok sevinmiştim. şimdi de hakan ünser’in akşener’in danışmanı olmasına daha da sevindim. siyasette daha çok mühendis görmek istiyoruz.
  • kendisi kaliteli bir kişiliğe sahip olmakla beraber bilgi birikimi ve düşünce yapısı ile bu görevi sonuna kadar haketmiştir. hem meral akşener'e hem kendisine başarılar diliyorum.
  • meral akşener gittikçe daha da ağır silahlarla kuşanıyor ve hakan ünser de bunlardan biri. böyle kaliteli isimlerle yürüyen bir iyi parti cephesinin karşı tarafı gerçekten zorlayacağını ve iyi partinin türk siyasetine yeni bir soluk getireceğine inanıyorum. neler olacağını zamanla göreceğiz şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
  • az evvel halk tv sitesinde gordugum haber. hayir kampanyalarinin en beyefendi abilerinden birisiydi. sohbeti guzel karakteri daha da guzel bir insanin danisman atanmasi memleket siyasetinde gelecekte guzel gunler gorecegimizin en bariz isaretidir. yeter soz beyefendiligin, terbiyenin, ahlakin!!!