şükela:  tümü | bugün soru sor
 • trabzon'un en iyi diş doktorlarından belki de doktorundan birisidir. yalnızca trabzon'dan değil civar illerden de hatırı sayılır sayıda hastası vardır. ortodonti alanında doktora yapmış olması nedeniyle dt. değil dr.'dir. bu durum doğu karadeniz bölgesi için haslında son derece önemli bir ayrıntıdır.

  kendisiyle bir diş implantı tedavisi için tanıştım. dişi çektikten sonra hemen implantı dişetine yerleştirmiyor. önce dişetinin kemikleşmesi için 3 ay bekliyor. implantı ortalama 3 ay sonra dişetinin içerisine yerleştiriyor. protezi yerleştirmek için de yaklaşık bir 3-4 ay bekliyor implantın kemikle kaynaşması için. daha sonra geçici bir diş takıyor ve o da ağzınızda yaklaşık 1 ay kalıyor. porselen protezin takılması nihayetinde 7 ayı buluyor. hakan bey benim tedavimde bu süreleri kullandı lakin ben de ondan süreyi kısaltması için herhangi bir talepte bulunmadım. bu tip talepler karşısında farklı bir uygulaması var mı bilemiyorum lakin implantın gerçek bir diş gibi sağlıklı olarak kullanılması için hakikaten en az 6 ay beklenilmesi gerektiği aşikar. diş çekilir çekilmez implantın yerleştirildiği uygulamaların olumsuz sonuç verdiği birçok örnekle karşılaştığımı söyleyebilirim.

  bunların dışında kliniğinin oldukça ferah ve iç açıcı olduğunu söyleyebilirim. sanıyorum ki hastalar için önemli bir ayrıntı çünkü stres bu işin doğasında doğal olarak var!

  her ne kadar klinik doktoru olsa da akademik bir yanı olduğunu da söyleyebilirim. tedavide yeni trendler bağlamında sık sık yurtdışına çıkıyor. bu bakımdan uzun soluklu bir tedaviniz varsa randevularınız bazen tehir edilebiliyor. bu durumda belki bazı hastalar için handikap olarak görülebilir lakin hakan uzun'u farklı kılan en önemli unsurlardan birinin de bu olduğunu düşünüyorum.

  son olarak randevuları düzenleyen semanur hanım için de birkaç ekleme yapmak gerekirse; yukarıda belirttiğim hasta stresi tekrar göz önüne alındığında semanur hanım'ın pozitif yaklaşımı - insani taraf bir yana - yine hastanın tedavi öncesi yaşaması muhtemel stresi için rahatlatıcı bir hal yaratıyor.

  ps. ilk bakışta iş bu entry viral gibi gözükebilir. öyle algılanmaması için son bir eklemeyle durumu kurtarmak gerekirse; hakan uzun hastalarıyla son derece nazik bir iletişim kursa da çalışanlarıyla aynı tonda bir iletişimi tercih etmiyor. benim için en önemli ayırt edici farklılık bu oldu 8 aylık tedavim süresince.
 • ankara üniversitesi türk inkılap tarihi enstitüsü'nde profesör.

  bizim fakülteye inkılap tarihi ve atatürkçülük dersine bu sene geldi iyi ki o insanın öğrencisi olmuşum dedim.hayata bambaşka gözlerle bakmamı sağlayan,sorgulatan ve düşündüren,türkiye cumhuriyeti tarihini ezbere kitaptan okuyup gelmeyen, belirli bir ideolojiyi savunmadan objektif bir biçimde dersini anlatan hoca.dersteyken böööyle izler kalırdım o kadar güzel ders anlatıyor ki transa girmiş gibi dinliyordum.seneye o dersi alamayacağım için üzülüyorum bir ara "acaba sınava girmesem de seneye de dersini alsam mı? " diye düşündüm :) bu üniversitenin bana kazandırdığı çok şey vardır ama hakan hoca başkadır,saygıyla selamlıyorum hocamı.