şükela:  tümü | bugün soru sor
 • norrda grubunun perkusyoncusu, sinif arkadasim, cilgin insan, faideli muzisyen...
 • şu sıralar isveçte east'n'bul projesine kollarını sıvamış yetenekli müzisyen. çok şirin birisidir ayrıca.

  http://www.thelocal.se/17830/20090225/
 • hakan vreskala denince kafamda oluşan ilk tanım; çocuksu bir vicdana ve çocuksu bir zıpırlığa sahip olduğu oluyor. işlerinden anlaşılıyor ki hala sahip o vicdana ve zıpırlığa: http://www.youtube.com/watch?v=xqfa-qqkkny
 • kurdî nizanim şarkısının paylaşım çılgınlığına kapılmasıyla madam brownie kendisiyle ilk röportajı gerçekleştirmiş bile.
  huzurlarınızda sevdiğimiz erkeklerden hakan vreskala; http://madambrownie.com/…asilmaya-doyulmayan-o-klip
 • ergenken öyle beklentilerimiz oluyor ki; varolan dünyada çabalamak yerine gerçekten inanıyoruz yepyeni bir dünya kurabileceğimize. voleybol oynarken kazanmak kadar kolay zannediyoruz hayatta istediğin yolda yürümeyi. sonra üniversite tercihleri yaparken yiyiyoruz tokadı suratımıza. gerisi zaten komple debelenme. işbu sebepten, pacman gibi yolunu aça aça yürüyene saygım sonsuz, sevgim katmerli. ben 15 seneye kurumsal işler ve onları terkedişler doldururken, o tutturdu bir müzisyenlik, sonra müziğin sınırsız dünyasında arap elektronik, balkan, düğün dernek, müzikal, çocuk oyunu, festival, şivan perwer tırnaklaya tırnaklaya oldu, pişti, kıvamını buldu. norrda ile sahneye çıkıp hayranların doldurduğu salondan çıkarken de, isveç prensesinin türkiye ziyaretine eşlik ederken de, şivan perwer konserinde selam verirken de müthiş bir müzisyen; ama 15 senedir hangi hakan ise hala oydu. ben sanatçının mütevazisini, kendini bilenini, takdiri görüp baş üstüne koyanı, aştığı başarılarla yükselirken dostların üstüne basmayanını, hakanını severim.

  hayattan umudu kesmemeyi çok önce öğrendim. ergenliğimden bu yana dertleştiğim, güldüğüm, güldürebildiğim, sofralar kurduğum, sofrasına kurulduğum, oğluyla yerlerde yuvarlandığım, oğlumla maç yapan, tartışabildiğim gene de kaldığım yerden devam edebildiğim bir dostun dilinden blocket'te ağlayıp, kurdi nizanim'da çocuklarımla coşuyorsam; bu ne güzel bir süprizidir hayatın.

  sözlük benim için kutsal bilgi kaynağı, her yazdığımın altında imzam var, ardında ben varım. inanmasam yazmazdım; hakan'ın müziği bambaşka; hiç yapılmamış, hiç duyulmamış. isveççe sözü anlamak istemiyorum, bende bıraktığı his bana yeter, türkçesi ise zaten anlaşıldığı kadar güzel.

  11 mayıs 2011 de ankara eskiyeni'de 13 mayıs istanbul live'de konseri var şimdi. sözlükte geride bıraktığım 7 yıl hatrına sözüme güvenen olursa; bu adamı izleyin.

  https*

  edit: konser haymatlosa alındı.
 • hayvani bir sesi var, gerisini bilmem.
 • kurdî nizanim'dan sonra blocket adlı şarkısını da keşfetmekten dolayı büyük mutluluk duymaktayım.
 • facebook da kurdî nizanim parçasıyla keşfettiğimdir.. iyi ki varsın facebook.
  bu akşam ankara da eskiyeni de sahne alacak kişidir..
 • “türk kürt kardeş falan değil, ayan beyan sevgilidir. ayıran kalleş değil ancak hayatın tam da kendisidir… her öpüşmemiz daraltacak, ırkçıya faşiste dünyayı. kudurup köpürseler bile, keçe kürdamsın böyle biline. sözleri şivan perwer yazdı, sezen aksu besteledi bu aşkı…”

  http://www.radikal.com.tr/…13.05.2011&categoryid=82
 • jülide kaya kendisiyle şöyle bi hoş beş etmiş.

  http://www.evrensel.net/news.php?id=6877