şükela:  tümü | bugün
 • son yılların en çok beğenilen, dikkat çeken yeni nesil spor yazarlarından biri. vatan gazetesinde yaptığı maç ve lig analizlerine yer veriliyor. çoğu zaman tarafsız olmayı başarabilenlerden...
 • klişeleri orijinal bir şeymiş gibi anlatan, özellikle yazılarında eğreti bir belagat gösterisi yapan ve gösteriş yerine zevksizlik ortaya koyan yavan spor yazarı. çakma uğur meleke...
 • bugün şöyle bir şey yazmış:

  "uefa'dan 'etik' bombası; şüphe varsa beşiktaş'ı atalım
  nyon'daki uefa zirvesinde ilginç bir olay yaşandı... futbol federasyonu heyeti çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. son gelişmeler anlatıldı. tff'nin ne yapacağı dinlendi. ve olay bir ara beşiktaş'ın fair-play'lik hareketine geldi.
  bir uefa yetkilisi, tff heyetine sordu: 'iyi, güzel. türk takımları aynen devam ediyor da bu kupayı iade hikayesi ne demek? beşiktaş kupayı iade etmek istiyor. bir şüphe varsa bilelim, biz de avrupa ligi hakkını donduralım'.

  bu sadece alkiş için
  tff heyeti önce büyük çaplı bir şok geçirdi. beşiktaş'ın 'etik' hareketini uefa düz mantıkla 'kendinden şüphe' olarak algılamıştı. belki haklılardı.
  ancak tff heyeti durumu anlattı. kupa iadesinin şüphe değil de sadece alkışlanmak için yapıldığını belirtti. kupanın fiziki olarak iade edilmediğini, zaten bunu soruşturma geçirdiği için kabul etmeyeceklerini bildirdi. sorun zor da olsa çözüldü.
  ancak şu var ki, 'iade suçu kabul etmektir' yaklaşımı bizzat uefa tarafından geldi ki, bu da örnek tavır almak isteyen kulüplerimize artık herhalde ders olmuştur. hele hele beşiktaş'a... panik atak yüzünden aslında tff'nin çözüm paketini anlatmasını bile zorlaştırdılar.
  yani sempatik davranayım derken az kalsın göz çıkartıyorlardı. kimse kızmasın ama maalesef tablo bu...

  hakan yaşar / akşam gazetesi"

  yani hakan yaşar o kadar kendinden emin ki, sanki uefa ve federasyon ile aynı masada oturmuş kadar rahat. ama bu rahatlığı habercilik için kullanacağına, amigoluk için ter dökmüş. beşiktaş kupayı iade ederek neredeyse direkten dönmüş, avrupa ligi de elden gitmek üzereymiş. uefa'dakiler ileri düzeyde gerizekalı olduğu için beşiktaş'ın bu hareketini suçu kabul etmek olarak yorumlamış. zaten beşiktaş da kupa iadesini alkış almak için yapmış.

  vallahi yuh diyorum daha ötesi içimden gelmiyor. fenerbahçe'nin aynı şekilde bir davranışta bulunmamasını(kupa iadesi, istifa...vs) temize çıkarmak için ancak bu kadar zorlama bir yazı yazılabilir. ama işin acısı hakan yaşar ve onun gibilere cevap verebilecek, haddini bildirecek bir kudretin yönetimin damarlarında olmayışıdır. öyle olmadığı için de önüne gelen beşiktaş'ı sakız gibi çiğniyor, işi bitince de şarap çanağına tükürüyor. biz sessiz çoğunluk yani taraftar da sessiz çığlıklarla bu kepazeliği izlemekle yetiniyoruz. işin belki de en acı verici tarafı da budur işte...
 • bugünkü yazısını okuyunca ister istemez aklıma geldi:
  (bkz: esat yılmaer'in efsane chicago bulls röportajı)
 • hamit altintop' a hağmiit diyen spor yazari, spor muduru.

  (bkz: lütfen biri uyarsın)
 • meireles'in halis özkahya'ya yapmadığı hareketi, ibretlik olarak değerlendirmiş. hakemin ve verilen cezanın son derece doğru olduğunu savunmuştur. daha sonra görüntülerde tükürme hareketinin olmadığı anlaşılsa bile sözünden dönmemiş ve meireles'in tükürdüğünü ısrarla vurgulamıştır.
 • yaptığı cesur sarı-lacivert boyalı yorumlarıyla fenerbahçe taraftarının gönlünde taht kuran, fenevrbahçe'nin haklarını her platformda savunmayı bir görev addeden cesur lig tv yorumcusu.

  ntv spor'daki değerli kardeşlerimize de bu yetenekli kalemi kanallarına davet etmelerini tavsiye ediyoruz.

  bir başka sarı-lacivert kalem için: (bkz: tayfun bayındır)
 • aslında piyasada böyle birisi yok. haldun domaç ses getirecek şeyler söylemek istediği zaman hakan yaşar kılığına giriyor.
 • sokak ve porte calismalariyla dikkat ceken fotografci, siyah beyaz lari da ayri guzel