• uykusunda bir kuş öldü ecelsiz ve bu kente bir yalnızlık düştü.

hep hatırlanacaksın şarkılarda üstad.
  • bir aydır sağlık sorunlarımla uğraşıyorum, 10 gün ya oldu ya olmadı ms (multipl skleroz ) hastası olduğumu öğrendim. hayatımda birçok kötü dönem yaşadım bunların üzerine bir mükafat, yani sıradan güzel şeyler yaşamayı beklerken neden ben diye üzülmekle meşgulken ilk gençliğimin bir parçasının, hakan yeşilyurt'un 46 yaşında aniden gittiğini öğrendim.

neden ben ya da neden şu bu diye soramıyorum artık. çok fazla şey çok hızlı değişiyor hayatta, bir sürü insan çıkıp gidiyor hayatımızdan, pek çoğu kötü şeyler yaşatıp haksız yere üzüyor bizi. buna karşın bir özür bile dilemiyorlar evet. hayat böyle bir şey, buna alışıp, bu gerçeklerle yaşamak zorundayız. sonra da böyle bir anda, 46 yaşında dünyadan çekip gidiyoruz işte. hayat bir gün finish çizgisi olan mutluluğa vardığımız bir masal değil.

ama ben hiç beceremedim bunu, beceremiyorum.

açtım akşamdan beri 17 yaşıma döndüm hakan yeşilyurt'u dinlerken. henüz bu kadar fazla hikayem yokken aşk kazanır 'la, kent yağmurları 'yla, naçaram 'la tertemiz duydulandığım günler geldi aklıma.

huzur içinde uyusun, ilk gençliğimin saflığıyla birlikte.
  • çalın davulları adlı türküyü muhteşem yorumlayan ses.
    hayranız.
  • gerçekten çok güzel bir sese sahip olan, özellikle eftelya parçasını mükemmel yorumlayan insan..
  • hayatımda duyduğum en güzel seslerden birine sahip olan mükkemmel sanatçı.. türküleri yorumlayışı eşsizdir.. ve kesinlikle dinlenilmesi gerekmektedir..
  • üniversite yıllarımın fon müziğiydi şarkıları. çok üzüldüm.
  • winamp'ın gözü yaşlı. allah rahmet eylesin.
  • vay be gitti demek hakan yeşilyurt...
    bu ölüm çok kahpe be piyasada ölecek o kadar orospuçocuğu varken en içimize dokunanı alıyor koparıyor bizden.

2000 li yılların başında herşeyin bu kadar kirlenmediği zamanlarda gitti hakanla reisle beraber.
    internet kafede elli kuruşluk masa açtırıpta arka fonda winanptan dinleyip chat yaptığımız yıllarda gitti aslında. solcuların ağırlıklı olduğu kafelerde çay içerken arkadan onun kadife sesi gelirdi. "acıya gülmek" dinlerken hangimiz eşlik etmedi hangimiz çayını yudumlarken içini bir huzur kaplamadı.
    devrin daim olsun hakan yeşilyurt. varsa eğer bir cennet mekanın cennet olsun unutulmayacağina eminim.
    türkiye artık o eski türkiye olmayacak buna kesin kanaat getirdim malesef bu sanatçılarımızla aslında ufak ufak bizde ölüyoruz....
  • "biliyorum sen yine
    parmak uçlarında üşüyorsun.
    aramızda kıvrılıp yatan uzaklığa inat, ayaklarınla kasıklarımın kasırgasını,
    ellerinle yüreğimde yaktığın ateşi düşlüyorsun."

ışıklar içinde uyu güzel insan.
  • çok genç yaşta hayatını kaybeden sanatçılar arasında yerini aldı. gittiği yerde mutlu olsun.

bana aşkı öğreten piraye şarkısı ile uğurlamak istiyorum seni. https://youtu.be/zcbeudb4r1a
hesabın var mı? giriş yap