şükela:  tümü | bugün
  • bu topraklarda petrol var isimli kitabın yazarı. türkiye'yi bağımlılıktan kurtaracak zengin petrol yataklarının varlığını belgeleriyle kanıtlıyor, bunların nasıl sümen altı edildiklerini sebepleriyle bir bir açıklıyor.
  • (bkz: hakan yılmaz)
  • ferhan şensoy'un "ingilizce bilmeden hepinizi i love you" kitabını hatırlatan bir adamdır. yazıları saçma sapan ibranice etimolojiler, kabalistik süsü verilmiş zırvalarla doludur. ancak dikkatli bir okuyucunun gözünden kaçmayacak bir hakikat vardır ki o da bu şahsın tek kelime ibranice bilmediği, kabala sandığı şeyin de "talmud" olduğudur.
    misal:
    http://onpunto.com/…g.aspx?web=mahirunsal&cid=91571
  • mpl isimli tv kanalinda bugun tesaduf eden ve begenerek izledigim bu yuzden de di$ci randevuma gec kaldigim hazir kita isimli programin sunucusu oldugunu dusundugum kisi.

programda 2 kisi vardi o yuzden emin degilim beraber mi sunuyorlar yoksa benim rastgeldigim 88inci bolumde 2sinden 1i konuk mu...

(bkz: ugur ziya simsek)

edit:
    biraz kurcalayinca ogrendim ki;

hazir kita isimli programin sunucusudur. 1inci bolumde programi "turkiyede soylenemeyen seylerin alaninda uzmanlar tarafindan ortaya dokulecek platform" olarak tanimlamaktadir kisacasi...
  • bugunlerde "israil'in sifresi" adli, en cok satan listelerinde yerini almis kitabin yazari. okumadım, nasıl birşey bilmiyorum...
  • kendisinin cuppeli ahmet hoca'nin alter egosu oldugunu dusunuyorum, sakallari kesmis, saclari salmis, tvnet'e cikmis.
  • deep web surfing ile başladığım günün ilerleyen saatlerinde surfingin klasik boyutlar arası geçişi ve çok ağır dönemeçlerle beynime patinaj yaptırması üzerine karşıma çıkan ve ilk kez tanıma fırsatı bulunduğum halk bilimci vs. - vs. - vs. olduğunu iddia eden kişidir. oturup yazı yazmaya üşendim buraya hakkında ama hakkında pek bir şey yazılmamış olduğundan ve nasıl ciddi bir vaka olduğu bilinmeden atılıp tutulmasın diye şöyle bir link verip kaçayım:

kobani ve gezi olayları hakkındaki görüşlerini içeren kendi sitesinden yazısı:

http://hakanyilmazcebi.com/detay.asp?haberid=307

özetle geziciler vatan haini, dış mihrakların oyunu, ajanlık, ha bi de metafizik muhabbeti var ki onu hala anlatabilmiş değil 18 kitapta herhalde vs vs.

şu kadar zamanı komplo teorisine, ütopyaya, egolarına harcamasaydı, bunlarla kafayı kırmayıp bilimle,fenle uğraşsaydı ne olurdu diye de düşünmedim değil. vaka çok ciddi. bu arada akp'yi de eleştiriyor bu adam. atatürk'ün gizli vesayeti olduğunu ve yayımlanmadığını iddia ediyor. herkese giydiriyor. ben hiç anlamadım. onun gözünde ben de dış mihrak adamıyım, ajanıyım falan şimdi herhalde olsun. fake karakterlerle millete yanlış bilgileri yedirerek hak yolunda gittiğimizi sanmaktansa bok yoluna gideriz; şeytani metafizik vatan haini dış mihrak oluruz bu adamın gözünde daha iyi.
  • moderatörü olduğu hazır kıta isimli programla kendisini tanıtan, ilmi ve bilimi aşmış, vatansever, saygılı, entelektüel ve karizmatik halk bilimci. kendisinin doğuştan gelen bir durugörü yetisi olduğunu bir programında anlatıp, "bu yaşta bu kadar kitap nasıl yazılır ?, bu disipline ve ilme nasıl sahip olunur?" sorusuna cevap bulmamı sağlamıştır. yolu uğurlu ve açık olsun. yeni türkiye'nin önemli mimarlarından.
  • kendisi halkbilimcidir. bazı sözleri kızılderili atasözü diye zikretse de, kendisi hakiki bir halkbilimcidir. halkbilimcidir ama kitaplarını divan edebiyatıyla yazar. tuhaf bir halkbilimcidir. tikelden tümele giden bir halkbilimci olarak hakan yılmaz çebi, oldukça halkbilimci bir insandır. kabala-talmut-ezoterizm-israiliyyat-siyonizm arası geçişleri olan gerçek bir halkbilimcidir. çok seviyorum bir halkbilimci olarak kendisini. sonuçta kendisi tam anlamıyla bir halkbilimcidir. en sevdiğim halkbilimcidir. ormanda ne olup bittiğini merak ediyorsa, büyük ayı'yı takip edecek olan kızılderili bir halkbilimcidir.

her programda 100 kere halkbilimcisi olduğunu hatırlatmazsa, biz zaten neci olduğunu unutacağımız bir halkbilimcidir.

evet, halkbilimcisin abi... halkbilimci hakan yılmaz cebi! halkbilimci...

kendisi halkbilimcidir.
  • (bkz: kızıl elma şuuru) adlı kitabından hareketle tam olarak nasıl bir formata sahip olduğunu anlayabilecegimiz değerli halkbilimci yazar abimiz..metafizik ve illuminatik konulara ilgi duyanlar için hakan yılmaz çebi deniz deryadir diye düşünüyorum,ayrıca ilerleyen zamanlarda adını daha da sık duyacagimiza inanıyorum ki kendisinin popüler olma gibi özel bir çabası da yoktur.. en azından hal tavrıyla bunu anlamak mümkün..
    edit: şöyle bir iddiada bulunuyorum türkiye'de gizli kalmış konuşalamayan şeyler günümüzde rahatça konuşulabiliyorsa aytunç altındal'ı ayrı bir yere koyarsak ;
    bence en büyük mimarlarından birisi hakan yılmaz çebi'dir.