şükela:  tümü | bugün soru sor
 • galatasaray universitesinin siyaset bilimi bolumunun on numero hocasidir.
  ogrenci ile her daim iyi olan diyalogu dersine de yansir;
  hem birseyler kapar hem de eglenirsiniz..
 • galatasaray üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü öğretim üyesi olan türk akademisyen. toplum hareketlilik ve olaylar konusunda ilginç makaleleri vardır.

  blogu için; http://hakanyucelgsu.wordpress.com/

  academia; http://galatasaray.academia.edu/hakanyucel
 • gençlik çalışmaları, kentleşme, alevilik, kimlik, popüler kültür gibi alanlarda özgün çalışmalarla akademiye son derece nitelikli katkılarda bulunan, zeki ve sempatik olduğu kadar nüktedan bilim insanı. öğrencileriyle iyi iletişim kurmasının yanında, öğrencilerine "siz" diye hitap etmeye devam edecek kadar saygılı, facebook gurusu.
 • canımızdır, ciğerimizdir, memleketin en hızlı video çeken (arşivden çekip çıkartmaca) akademisyenidir. kamerayla da video çekeceğine dair bir rivâyet dolaşıyor. heyecanla bekliyoruz.
 • bir mekansal/kuşaksal kimlik: istanbul gazi mahallesinde alevi genç kimliği isimli doktora tezi olan, gecekondululuk konusunu irdelediği makalelerinden de türk sinemasında gecekondu anlatısı konulu bir çalışma için pek faydalandığım bilim insanıdır. zihin açıcı buluyorum kendisini.
 • kendisini tanıma şerefine nail olduğum galatasaray üniversitesinin kıymetli hocası. özellikle tez çalışmanıza dair anlattıklarınızı can kulağıyla dinler ve önerilerini bir bir sıralar, kafanız bulanıksa hemen kafanızı açar ve rahatlamınızı sağlar.

  özellikle, gençlik çalışmaları, kentleşme ve alevilik ile ilgili çalışmalarını takip edin derim.

  bu arada facebook'ta neşe özgen ile birlikte gördüğüm kadarıyla en aktif akademisyenlerden biridir kendisi.

  çalışmalarını takip etmek için:

  hakan yücel
 • facebook'tan takip ederim. bir kere bir kahvaltıda, bir kere de sevan nişanyan'ın doğum gününde olmak üzere iki kere de yüz yüze görüştük, konuştuk, yedik içtik. hocalığını ve akademik yönünü konuşmak bana düşmez, ama insan olarak komplekssiz ve mütevazı bir kişidir.
 • eşekli kütüphaneci mustafa güzelgöz'ün izinden giderek, bitlis'te bisikletiyle köy köy dolaşıp çocuklara kitap dağıtan yürekli insan.

  kitaplar da bitlis il halk kütüphanesi'ne hayırsever insanlar tarafından gönderiliyormuş. şu memlekette ne güzel şeylerle uğraşan insanlar var.

  düzeltme: ekleme