• tazminat ödeme yükümlülüğüne girmeden içini boşaltmaktır.
    göte girmeden entry yazmaktır. (bkz: götümüze girecek entryler)
  • konuyu kişiselleştirmeden, insanca, uygarca tartışmanın ana kuralıdır. ancak maalesef bunu yapmayı beceremeyen bir sürü insan var aramızda. şimdi de onlara seslenmek istiyorum:

alayınızınamınakoyimmedeniyettennasibinialmamışrezilibneler!

teşekkür ederim
  • eskilerin adabü'l-bahs ve'l-münazara adı altında hakkında yüzlerce eser kaleme aldıkları, gerçekten zor ve kurallarının belirlenmesi gereken konu. doğru eleştiri yapabilmek için tarafların aynı zeminde bulunması gerekir ki söylenenler aynı aygıtlarla yorumlanabilsin. herkesin ayrı zeminde durduğu bir ortamda söylenenler, bulunulan zemine göre, farklı algılanacağı için hakaret de küfür de edilebilir. dolayısıyla basit bir oyunda bile oyun kuralları önceden belirlenir ki kavga, gürültü, hakaret olmasın. tartışmanın da belli kuralları vardır ve ne yazık ki biz onları unutmuş, eskitmiş durumdayız. böylesi bir ortamda hakaret etmeden tartışmak olanaksız görünmektedir.
  • şerefsizliktir.
  • beyin gerektiren davranıştır...
  • zeka gerektiren davranıştır. espri yapmak gibi.
  • tdk'ya göre;

hakaret;
    isim (haka:ret) arapça
    1. isim onur kırma, onura dokunma
    2. küçültücü söz veya davranış

eleştirmek;
    -i bir düşünceyi, bir eseri, bir yargıyı inceleyerek doğruluk veya yanlışlığını ortaya çıkarmak ve gerçek değerini belirtmek, tenkit etmek

ikisi böyle bile, yan yana güzel durmuyor.

yapılması gerekendir. ayrı tutalım bunları.
  • millet olarak pek beceremediğimizdir. eleştiriyi de sevmeyiz zaten ne gerek var herkes birbirine yalan söylesin.

bir yere oturur yemek yeriz, beğenmeyiz, sonra gelir işlletmeci sorar der ki yemeğimizi beğendiniz mi?
    biz de eyvallah usta eline sağlık der gideriz ve bir daha oraya uğramayız bile. halbuki doğruyu söylesek o da insan gibi kabul etse yemeğini düzeltecek seni de başka müşteriyi de kazanıcak. ama adam tersler diye korktuğumuzdan söylemiyoruz.

ben böyleyim en azından. kendimi türk milletine genelledim iki dakikada evet hepiniz benim gibisiniz*
  • en zor kazanılacak özellik
hesabın var mı? giriş yap