şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: haken audio)
 • ay vallahi "bi tek ben mi biliyorum laaaannnn" diye avazim ciktigi kadar bagaracagim ayol... "sakin ol genc, birakti o coktan fitbolu" diyenlere de "haken haci haken... hem severim ben buyuk hakani" diyecegim. "o senin neyin olur" derlerse de "seevgilim, seeevgilim" diyecegim...

  siyirdim evet, zira ara tara bulup bulabildigim en iyi 2 kaynak, ki baska da yok zaten, myspace ve yapimci sirketin sitesi. ama gencler, buraya dikkat, cocuklar dehset.

  aquarius, ilk ve tek albumleri oluyor. simdiden uyariyorum ha, aha buralar ileride cok kiymetlenecek de, dediydi diyceksiniz.

  dinleyin!
 • aşmış bir albümle* müzik dünyasına giriş yapmış grup. gerçekten her şarkılarında şaşırmamak, hayran kalmamak mümkün değil.
 • aquarius adındaki cidden deli debut albümleriyle akılları aldılar. şu standart neo-prog sound'unu biraz sevsem herhalde bu sene dinlediğim en iyi albümlerden biri addederdim kendisini, zira aradığım her şeyi barındırıyor neredeyse. epik parçalar, deli enstrümantal atraksiyonlar, hayvani gitar ve klavye soloları zart zurt... bunlar prog. kökünden beslenen tüm albümlerde iyi kötü oluyor da haken işleri biraz abartmış, "her türlü yardırıyoruz biz aga, bu tarz!" deyip şeklini koymuş. işte benim için tek sorun parçaların üzerine yerleştirildiği o neo-prog iskeletten pek hazzetmemem, yavan bulduğum bi janr o şu sıralar. türü sevenler içinse herhalde eşi benzeri bulunmayacak güzellikte bi albüm aquarius.
 • yeni bir yazar. süper bir insandır kendisi, bilgisayar olsun, özel hayat olsun, tüm dertlere derman olur :) hoşgelmiş, sefalar getirmiş.
 • baya basarili yeni bi progressive rock/metal grubu. bu tarzda yeni biseyler arayanlara siddetle tavsiye edilir.
 • hiç anlamadığım ama en azından faydalı olduğunu bildiğim konularda bir sürü entrysi olan yazar. sanal-gerçek, dünya-ahiret badim.
  bunun haricinde; özeldir. özel kılar. şiirsellik katar hem varlığı, hem de anıları insana. süper güçleri de vardır; farklı olmaya çalışmamak, alabildiğine doğallık, güvenilirlik gibi. eğlencelidir de sonra. kitap da okur bildiğin! trekking ayakkabıları dışında bir kusurunu göremedim ben.
  şimdi yaban ellerde. gollerimi açeydim böyle iki yena getme deyeydim.
 • progarchives'ta 2011'in en iyilerinde yer almasıyla keşfettiğim, 1 haftadır gece gündüz dinlediğim muhteşem grup. progresifin en çok sevdiğim yanını, keskin geçişleri layığıyla yerine getirip içimi pırpır ediyor. 20 dakikalık şarkıları 3 dakikada bitiyor sanki. böyle su gibi akıyor kulağımdan. dünyaca ünlü, ülke ülke gezen bir çok gruptan kat kat daha iyiler. kaçırmayın, yakalayın.
 • 2007 yılında kurulan londra merkezli progresif metal grubu. aquarius ve visions isimli iki muhteşem albümü bulunmaktadır. prog. metal müzikten biraz olsun hoşlanıyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gereken günümüz efsanesi. (dinlemeye streams, the point of no return, visions, insomnia, deathless parçalarıyla başlanabilir.)
  http://www.haken.fr/
 • 2007 yilinda kurulmus ingiliz progressive metal grubu.
  üc albümleri bulunmaktadir:
  enter the 5th dimension, aquarius ve visions.