1. pkk nın verdiği ilk şehit kabul edilmesi ve ordu lu olmasından ötürü örgüt içinde saygıyla anılan bir simadır.bir başka karadenizli pkklı için.
    (bkz: kemal pir)
  2. antepte başka bir sol örgüt tarafından infaz edildiğinin yanı sıra abdullah öcalan tarafından öldürüldüğü de iddia edilmektedir.apo nun pkk içinde her zaman tek adam olduğu ve karşısına çıkabilecek bütün potansiyel lider adaylarını maharetle ortadan kaldırdığı düşünüldüğünde çokta uzak bir ihtimal değildir bu.
    (bkz: doktor baran)
  3. 1977 yilinda oldurulmesine ragmen sakine cansiz'in oldurulmesinin sebeplerine dair aciklama yaptigi ve pkk muhalifine donustugu iddia edilen adam. nazgul falan sanirim.
  4. pkk'nin kabul ettiği ilk sehit ve enternasyonalist bir devrimci ayrıca benim icin özel önemi olan insandır.
    ölümü şüpheli bir şekilde olmuştur bir yandan pkk'ye muhalifler ve abisi öcalan'ın kendisinden sonra en önemli adamı öldürdüğünü düşünmekteler ve çoğu okudugum yazılardan edindigim bilgiye gore saldırıyı yapan iki kisiden birinin olduruldugunu digerinin de sonradan pkk'ye katıldığını bilgisini edindim ayrıca hastaneye yaralı bir sekilde geldigi burada ise kurtarılması icin cok bi caba sarf edilmedigi soyleniyor sonuçta kendisi bir komploya kurban gitmistir ölümü hala tartışılan,muallakta kalmış bir devrimcidir