şükela:  tümü | bugün
  • ankara kurtuluş'ta küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk bir kırtasiye. kızılay yönünden cebeci'ye giderken siyasal'a varmadan 100 metre önce sağda.
    fiyatları diğer iyi kırtasiyelere göre uygun olmakla beraber çeşitleri de çok boldur. bu çeşit bolluğu bazen aradığınız biraz düzensizliğe ve aradığınız şey aslında orada olmasına rağmen bulamamanıza yol açabilir. ama yine de ellerinden geleni yaparlar.
    bir keresinde winsor newton'ın renkli mürekkeplerinden bir renk aramıştım da ellerinde yoktu, hatta hiçbir rengi yoktu. satıcı arkadaşla konuşunca "tamam, bu hafta içinde getiririz sizin için" dedi ve birkaç gün sonra gittiğimde her renginden 5'er 10'ar şişe getirmişlerdi. hem de gür ozalit kırtasiye'nin etiket fiyatının yaklaşık %30 altına satıyorlardı.
    bugün de sulandırabilir kuruboya seti almak için uğradım. derwent'in 24'lü seti 60 liraydı fakat benim almak istediğim 12'li setlerin üzerine etiket basmamışlardı. satıcıya sordum tabii ki ve alt kata inip barkod okutmaya üşendiği için "24'lüğün yarı fiyatına falandır işte, belki biraz daha pahalıdır" dedi, ben de "en fazla 35 lira falandır herhalde" deyince de onayladı. kasaya indim, kasiyer okutunca 38,5 tl çıktı. zaten her halükarda ucuza sattıkları için sesimi çıkarmadım, fakat o an arkamdan biri "beyefendiden 35 lira alacaksın" diye kasiyere seslendi ve 35 lira ödedim. şimdi google'dan bakınca aynı ürüne, ilk çıkan site 54 liraya listelemiş.
    velhasılı, yardımsever insanların çalıştığı, pazarlıksız fiyatları bile piyasanın çok altında olan bir kırtasiye dükkanı.
  • cebeci tarafında bir kırtasiye dükkanı.
  • eskişehirde de bulunan, diğer kırtasiyelere göre ürünlerin fiyatı oldukça uygun bir yer. içerisine girdiğinizde, biraz kültür şoku yaşayabilirsiniz. genelde burayı tercih edenler tasarım güzel sanatlar vs okuyan öğrenciler fakat içerisi tam bir mabet *
  • kurtuluş’ta, ankaray’ın çıkışının hemen yanında bulunan olağanüstü bir kırtasiyeci. bütçe dostudur, ailecek seviyoruzdur.
  • alışveriş yaptığınıza sizi bin pişman eden, yüzlerinde devamlı " senden para kazanıyor olabilirim ama yine de senden nefret ediyorum " ifadesi olan adamların çalıştığı kırtasiye.