şükela:  tümü | bugün
  • çoğu parti kıçı yalayarak o makama gelmeleri ve iktidardan it gibi kortmalarıdır. gerçi sikik bir ortadoğu diktatörlüğünde ne analiz kasıyorsak.
  • valla bu günlerde çok da şey yapmamak lazım.. artık mevzu makam mevki değil, özgürlük olmuş ülkede..

yani onları da anlayabiliyorum, bir şeylere karşı dik dursalar büyük problemler.. dik durmasalar böyle adaletsizliklere sebep olununca başka büyük problemler.. yapmıyorum gidiyorum mk deseler yerlerine gelecek ve daha boktan yapacaklar var..

iki ucu boklu değnek mevzusu bana göre.. hepsini de bir tutmamak lazım. savaşanlar illaki var..

heh bu arada başıma bela gelmesin diye fetöcü hakimler için söyledim diyeyim anlayan anlar zaten..
  • hakimin kanunları uygulamakla yükümlü olmasından kaynaklanır.
  • erkek egemen toplum olmamızdandır.

adalet eski moda bir kadın ismi malum. hem bu kadınlara çok yüz verdin mi tepene çıkar.

işin doğrusu; makam, mevki, güç, iktidar, itibar, maaş, emeklilik gibi başka öncelikleri var yargının. bir de devletle milleti yanlış önceliklendiriyor bizim yargı. geçmiş yıllarda yargı mensuplarıyla yapılmış bir anket vardı. bizim savcı ve yargıçlar devlet ve vatandaş karşı karşıya kaldığında devlet lehine karar verdiklerini açıkça söylüyordu. devlet ve hükümet ayrımı var sonra. bunu özdeş gören zihniyet yargıyı alçaltan işte.
  • adaleti sağlayanlar olduğu için olabilir. mesele mevcut iktidar da demokrasi ile geldi onlar da demokrasiye düşman. aynı yüzden olabilir. *
  • hakkıyla o konuma gelen hiçbir hukukçu öyle değildir. ancak gene de sevimsiz, kendilerini de üzen kararlar vermek zorunda kalırlar.

bu halkın çok kötü bir özelliği vardır. sıçar sıvar, sonra sorumluluğu kabul etmez, yakar ortalığı gerekirse, ama ister ki arkasını biri toplasın.

bu halk bir partiyi iktidar yapar. o parti yasaları değiştirmez, hatta gevşetir. sonra bir olay mahkemeye taşınır. hakim de o yasalara göre karar vermek zorunda kalır, aklı vicdanı almasa da. sonra uuuuuuuu!. ne uuu'su? bak kanun ne diyor? niye değiştirtmedin? "çünküm bizim parti çok güzel." o zaman bi s.....
  • çeşitli sebepleri olabilir:

- bazı hakimler de potansiyel birer hırsız, katil, sapık, tecavüzcü, ırkçı, cinsiyetçi olabilirler.
    - bazı hakimler de omurgasız olabilirler.
    - bazı hakimler de satılmış, karaktersiz olabilirler.
    - hukuk sistemimiz çok çok kötü olabilir.
    - bazı devletler mafya gibi yönetiliyor olabilir.
    - bazı hakimler "adaletli karar vereceğime canımı, özgürlüğümü, paramı kurtaracak kararlar veririm" diyor olabilirler.

allah böyle devletlerin belasını versin. ülkemle bu yüzden gurur duyuyorum, her şey mükemmel......
  • bence en önemli sebebi kanunların az ceza vermekten yana olması. bu da vicdanları rahatlatmıyor.
  • zaman yetersizliğidir bence.

ticari işlemlerde misal durum belli. senettir faturadır koyarsın ortaya tamam da misal aile mahkemesindeki kararlar tamamen hakimin takdirindedir.
    evlenmek için kan vermeden tut nikah memuru ayarlamaya kadar elli prosedür yaşarsın. ama fazla değil tek dilekçeyle beş dakikada boşar seni hakim.

kimin üzüleceğini düşünmez. aç ise, evdekiyle küs ise cart diye verir kararı. sonra aile ve sosyal politikalar bakanlığından görevli gelir iki saat dinler seni "niye boşandınız?" diye (başımdan geçeni yazıyorum. yalan değil. resmen boşanmamızdan dört ay sonra "seni seviyorum'u duydum ben)

şahsen bu ülkeye adalet gelecekse devlet başkanı dahil; zenci, ateist, karman çorman cinsel kimliği ve sınırsız para harcama ama miras bırakamama şartlarında birisi gelsin.

gelsin ki kimseyikayıramasın. kimseye yaranma derdi olmasın. maddi konuları dert et etmesin. göte göt desin yeter
  • hâkim ve savcılar bu ülkede her dönem iktidarın pekiştirilmesi için bir araç olmuştur ve birkaç istisna hariç hukuka değil konjonktüre uygun karar vermiştir. dolayısıyla "adaletin düşmanı" yerine "iktidarın dostu" nitelemesi onlar için daha uygundur.