şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sitesi tam yüklenmedi bi türlü ama gördüğüm kadarıyla 1999 senesinde yapılmış.
  • babasının traktörünü satarak oğlunu okuttuğu, oxford'da doktorasını yapmış bir rektöre sahip üniversite...
  • 2008 yılındaki rektörlük seçimlerinde en az başvurunun yapıldığı üniversitedir. 3 profesör aday olmuştur, üçü de hiçbir eleme olmadan yök listesinde aday gösterilmiştir o sene, sonunda da ibrahim belenli seçilmiştir rektörlüğe.
  • henüz kütüphanesinde 80.000 kitap bulunmayan, sinemasında ingiliz gerçeküstücülerin filmleri oynatılmayan (ki ingiliz sineması gerçeküstücülüğün g'sinden anlamaz, cehalete veriyorum), fakat adı sadece şiddetle anılan bir kenti dönüştürmeye aday üniversite.
    türkiye'nin -sözüm ona- iyi üniversitelerinde okurken söz gelimi litvanya'nın, polonya'nın vs. en dandik üniversitelerine değişim programlarıyla gitmeyi bir halt sananların küçümsemeye çalıştığı üniversite. abd'de, avrupa ülkelerinin her birinde binlerce üniversite varken yoksunluğun diğer adı olan bir kente çok görülen üniversite.
    bunlar klişe laflar ama, üniversite sadece kalifiye iş gücü için değildir, evrensel bilgi üretmek ve bunu insanlığın hizmetine sunmak içindir üniversite. istanbul'da, ankara'da yaşayan gencin ne kadar hakkı varsa, hakkari'de yaşayanın da o kadar hakkı vardır bilgiye ulaşmaya. yanlış anlaşılmasın, derdim fakirlik güzellemesi yapmak değil. sadece herkese fırsat eşitliği tanınmasından yanayım ve hakkari üniversitesi ya da diğer küçük taşra üniversiteleri bunu sağlamak için önemli araçlardır bence.
    akşam 6'dan sonra inin cinin top oynadığı abd kasabalarındaki üniversitelerden wallerstein'ler, arrighi'ler çıkıyor. hakkari üniversitesinden o performansı beklemiyorum elbette; ancak akademik faaliyeti, metropol üniversitelerde fildişi kulelerden ahkam kesmekten daha fazlası olarak gören idealist akademisyenler sayesinde, birkaç on yıl sonra hatırı sayılır bir üniversite olacağına inanıyorum.

ayrıca, üniversite-iş gücü ilişkisine gelirsek; vergi dairesinde, tapu müdürlüğünde vs. ilkokul mezunu, örgü ören teyzelerdense üniversite mezunu, kalifiye çalışanlar olmasını tercih ederim.
  • http://www.hakkari.edu.tr/…rticle&id=382&itemid=552 demiş rektörü ibrahim belenli.
    şöyle de bağlayalım, kaçmasın biyere.
    http://j.mp/ohqjkq
  • ingilizce okutmanlığı için 4 yıl kamuda çalışmış olmak şartını arayarak ilgililerle alenen dalga geçen sözüm ona üniversite.
  • hakkari sehrindeki güvenlik probleminden dolayı ikinci öğretim programını kaldıran üniversite.
  • sitesini, herhangi bir üniversiteden ödev mantığıyla visual studio dan kurmaya çalışmış bir öğrenciye yaptırdığından şüphelendiğim sitesinin sahibi yer mekan. bu siteyi ben yaptım, ödev diye hocama göstersem 0 ı basmazsa şerefsizim. görüntü var ama tıklayamıyorsun. şaşırdım
  • her bölümü için geçerli mi bilmiyorum ama mühendislik bölümü eğitimini ingilizce olarak çukurova'da veriyorlar. gel gör ki adı hakkari.
  • açtığı 279 kişilik öğrenci kontenjanının yüzde 42'si ilahiyat ve ilköğretim din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği branşlarından oluşan, son durumda tazecik 225 öğrencisinin yüzde 54'ünün yine adı geçen bölümlere kayıt yaptırdığı anlaşılan 'ilim', 'irfan' yuvası. hakkari'mizin kalkınmasının biricik yolunun böylesi yollardan geçtiğini akıl eden devletlülerimize buradan selam ediyorum. övropa da böyle böyle övropa oldu zaten (!), değil mi?

http://tinypic.com/view.php?pic=2v3jul1&s=5