şükela:  tümü | bugün
  • havaalani denilen asfaltin gozde fazla buyutuldugunun ispati olan soru. havaalani ya inanilmayacak birsey degil ki... ankara metrosu tamamlanacak denmisti bak biz 10 yildir inaniyoruz...
  • ben inanırdım. lazımsa, halk istiyorsa yapılır. hakkari' ye havaalanı yapmak marifet değildir. hükümetler halkın ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır.

mesela lale dikmek, kaldırım tası söküp takmak, öyle sağa sola beş güne solacak çiçekler serpmek, millete su sıkmak, gaz bombası atmak, binlerce korumayla gezmek lazım şeyler değildir. israftır ve benim bildiğim dinimiz bu müsriflik durumundan pek haz etmez... ha bir de kul hakkı diye bir şey vardı. o daha beter...

mesela topçu kışlasını yeniden yapmak... bu da hiç ama hiç lazım değildir. bunlara giden paralarla daha acil olan, ihtiyaç duyulan şeyler yapılabilir.

ama deselerdi türkiye böyle bir hale gelecek buna inanamazdım. kuzuyuz ya biz. kardeşlerimiz ağaçlarını savunuyor kuzu gibi sakin, barış dolu, yumuşak başlı, uzlaşmaya açık... lazım olan bir şeyi istiyorlar, haklılar direniyorlar.

bu benim her zamanki görüşüm, lazım olan şeyi yapın... pek saygı değer yöneticilerimiz, belediye başkanlarımız, valilerimiz, vekillerimiz, başbakanımız, cumhurbaşkanımız lütfen halkınızın isteklerine kulak verin. lüzumsuz işlerle vakit, para ve emek kaybına sebebiyet vermeyin...
  • öyle bir laf ki sanırsın hakkari ili pasifikteki mariana çukurunun dibinde, havaalanı yapmak için de son derece ileri mühendislik teknikleri ve yanında büyük siyasi irade gerektiriyor.
  • sayın adalet bakanımız sadullah ergin'in bir bağlantısının olup olmadığının sorgulanması gerekir diyerek, eğer yoksa, kimsenin inanmayacağı durum. yapımı esnasında pkk tehdidi ile zaman zaman sekteye uğramış
    09.05.2013 tarihli habere göre bir kaç ay içerisinde açılacak denmektedir. inşallah diyerek sabırla bekliyoruz ama resimlerine bakılırsa açılışının bir iki aydan fazla süreceği anlaşılmaktadır.

edit: yapılmasına karşı falan olduğum yok, hatta bir an önce tüm illere yapılmasını temenni ederim.

hakkari'den istanbul'a gelmek isteyen vatandaşlarımızın otobüsler ile saatlerce süren yolculuklarını, bu yolculuk esnasında kişilerin çektiklerini düşünürsek, olmasının faydası olacağı kesindir. düşünsenize 23-24 saat süren otobüs yolculuğu, 1 bilemedin bir buçuk saatte sonlanacaktır.

yine dikkat edilecek olursa en zengin iller sıralamasında hakkari ve ilçesi yüksekova baya ön sıralarda gelmektedir. günümüze kadar kapalı kutu gibi olan hakkari son zamanlarda terör örgütü lehine yaptığı eylemler ile gün yüzüne çıkmış dikkat çekmiştir. havaalanı ile çehresinin değişeceği de kesindir. bir hizmet yapılıyor ise, bunu karalamamak lazım. yapan kişinin de sanki babasının bağından bir salkım üzüm bağışlamış ağa edasına girmemesi gerekir. eğer o makama mevkiye seçilmiş isen gereğini yapacaksın demektir. tekrar söylüyorum ilk uçak inmeden kalkmadan devamı gelmeden yorum yapmak ayıp olur.
  • ben inanırdım. aslında zaten vardı. ama sadece acil durumlar için kullanılabilece modifiye edilmiş bir otoyoldan ibaretti.

yüksekovadan hakkariye gelirken farketmiştim bu yolu, 2 şeritli bir yol aniden genişleyip neredeyse 8-10 şeride ulaşan dümdüz bir asfalt zemine çıkıyor bir kaç kilometre sonra yeniden 2 şeride daralıyordu, yola hakim bir tepeden bakıldığında bariz bir uçak pistini farkedememek ancak bir körün yapabileceği bir iştir.
  • (bkz: ekmek yoksa pasta yesinler)

doktor yok, öğretmen yok, okul yok, iş yok, ekmek yok ama havaalanı var.
  • (bkz: #34473898)
  • daha onceden belirtildigi gibi hakkari'de zaten hali hazirda bi havaalani var. yuksekova-semdinli arasinda. fakat askeri ve gerektiginde kullanilan ya da kullanilacak bi havaalani burasi.

gelelim hakkari'ye yapilacak olan sivil havaalanina. teroristlere sunulacak bir diger vip hizmeti. van'a kadar yorulmasinlar, gece it gibi yuruyup tehlikeye bulasmasinlar. guzergahlarinda bi gecikme olmasin. olay bundan ibaret sanirim.

son birkac yildir hepimiz inanirdik buna eger soyleseydiniz rahat olun.
  • eline türkiye'de havaalanlarını gösteren bir harita alıyorsun. diyarbakır, hakkari, antep, siirt, van, batman da havaalanı var. şırnakda havaalanı açılmak üzere.

bak şimdi iç anadoluya.. ankara ve konyayı saymazsan bomboş. istanbul'dan sinop a dek batı karadeniz bomboş. doğu karadeniz de samsun ve trabzon, marmara trakya da istanbul harici bomboş. ege de izmir, dalaman, bodrum, aydın..

güneydoğunun çeyreği kadar bile diğer bölgeler düşünülmüyor.