şükela:  tümü | bugün
  • aslen diyarbakır silvanlı olan hakkı akdeniz, kanada üzerinden abd'ye gidiyor bir şekilde ve bir pizzacıda işçi olarak çalışmaya başlıyor ve şu an ise, new york'ta tam tamına 7 adet pizza dükkanı var. enteresan bir sergüzeşt. lakin hayatına müteallik anlattığı o uzun hikayenin %90'ının uydurmasyon olduğunu düşünüyorum. ben öyle düşünüyorum, bimiyorum. kendi ağzından anlattıkları, başlı başına bir film senaryosu. "yok artık!" dedirten birçok mevzu ile dolu.

diyarbakır başta olmak üzere türkiye'nin birçok yerinde pizza okulu açmayı düşünüyormuş. ay hadi inş cnm yha!*
  • dünya pizza şampiyonu olmuş bir abimiz yaptığı hayır işleriyle adından söz ettiren adam gibi adamdır kendileri. manhattan'da pizzasıyla meşhurdur, yaptığı akrobatik pizza pişirme teknikleri izlenmeye değer.twitter
  • evsizlere yardım ettiği bir video'ya denk geldim. gerçekten takdir edilesi bir şey yapıyor. yolun açık olsun adam.

hakkı akdeniz
  • new york’taki evsizlere sicak pizza dagitan guzel yurekli insan. nyt bugun hakkinda bir yazi yazmis. baris pinari harekatinin basladigi su gunlerde kurt kimliginin one cikarilmasi bosa degil.
    trump’in hem anti-immigrant hem de (turkiye’nin isgaline izin verdigi icin) anti-kurdish tavrina cok etkileyici bir hikayeyle cevap verilmis. harika bir gazetecilik ornegidir.