şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hakkı coşar moda da bir adet karete kursu sahibi senseidir.
  doğan ile aynı yolun yolcusudur, lakin hakkının bir hikayesi vardır ki güldürürken düşündürür.
  hakkı ve öğrencileri modada şov amaçlı bir gövde gösterisi koşusuna çıkarlar.
  üstlerinde kung fu kıyafetleri pırıl pırıl koşarlarken bir inşaat yerinden geçme durumları olur, inşatta harç karılmaktadır ama hakkı ve öğrencileri bunu sklemeyerek direk karılan harcı sağa sola saçarak içinden geçerler.moda turu sona erip yine aynı inşaattan geçecekken kazma ve kürekli ameleler hakkı ve öğrencilerini bir güzel döver, bir müddet hakkı koşar karate kursu tadilat nedeniyle kapanır.moda da bu efsane anlatılır durur.
 • cüneyt arkın ın karate hocasıydı galba.. bi de filmlerinde kötü ninja felan oluyodu. moda da bi spor salonu var.. (bkz: hakkı koşar karate do)
 • moda'da bir salonu bulunan, turkiye'de karate furyasi zamaninda saglam para yaptiktan sonra (atv'de program bile yapti herif), $imdilerde o zamanlardan kalanlari harcamakta olan, milli dereceleri bulunan bir karateci.
 • karate-do'yu ulkemize getiren adamdir.*kurulumunda bulundugu karate-do federasyonunda cok buyuk isler yaparak turk karate-do'sunun bugunku duruma gelmesinde cok buyuk rol oynamistir. ancak cevresindeki yalakalar (su anin federasyonu ve hakem camiasi)'nin vermis oldugu gazla bircok hata yapmis yapmayada devam etmekte dir. etrafindaki bircok kariyerli sporcuyu ve hocayi kendisinden uzaklastirmistir. 60 yaslarinda olmasina ragmen cogu genci cebinden cikartacak esneklikte ve zindelikte olmasi, insanlara karsi hitabet ustunlugu ve paraya olan duskunlugu her zaman beni kendisine hayran birakmistir.
 • talat aydemirin ihtilal girişimi nedeniyle mezun vermeyen kara harp okulu devresinin öğrencisi. işsiz güçsüz açıkta kalınca kendini karate sporu ile değerlendirmeyi bilmiş ve başarılı da olmuştur. takdir ediyoruz.
 • hakkı koşar'dır esasında karate salonunun ve sahibi senseinin adı.
 • ülkemizin "shotokan karate" de en büyük hocası ve hatta hocaların hocasıdır. kuleli askeri lisesinde okurken boru tarmpet takımının major ü olan, 19 mayıs gösterilerinde major asasını inönü stadyumu kapalı tribününün çatısına kadar atıp tek elle yakaladığı rivayet edilen şahıs.
 • tarkan serilerinden birisinde kartal tibetin ilk basta agzini burnunu kirip filmin sonunde eline verilen totos makyajli cinli dovuscuyu oynayan o 7. dan karate senseisi.
  gec gelen edit: akp den millet vekili de olmus kuleli askeri lisesi cikisli hakkim benim.

  www.ibb.gov.tr/ibbtr/102/10203/ 1020303/uyeler/kadikoy_hakki_kosar.htm
 • aynı zamanda judo yu türkiye'ye ilk getirenlerden biridir, yalnız judo kendisini açmamış olacakki shotokan karate'yle ilgilenmiş ve ülkemizde hocaların hocası olmuştur. kızı, damadı ve tüm aileside bu sporla ilgilenmiş ve meslek sahibi olmuştur. sadece bir sensei değil, kimi zaman öğüt veren bir budist rahibi andırmaktadır. doksanların başında kahverengi kuşak ikinci bandımı aldığım lisanslı bir kareteci olarak sensei nin görmediğim bunca yıla rağmen değişmediğine ve yaşlanmama iksiri içtiğine eminim.
 • 1943 istanbul doğumludur. spor yaşantısına atletizm ile başladı harp okulunda öğrenci iken. ardından atletizm kendisini kesmeyince judo ve karate'ye yelken açtı. gün geldi judo'da milli formayı giydi.
  tarihler 1970 yılını gösterdiğinde italya'da düzenlenen judo turnuvasına katıldı. italyada sınavlara girip karatede "kara kuşak" aldı.
  ardından türkiyede türkiye amatör karate organizasyonu'nu kurdu. 1977 yılında a kategorisi uluslararası hakem belgesi aldı. aynı yıl japonyada düzenlenen dünya karete şampiyonasında görevlendirildi.
  sonraki yıl yani 1978 yılında avrupa karate federasyonu'nun (eku) teknik komitesine seçildi.

  (bkz: meltem koşar)