şükela:  tümü | bugün
 • 1931-48 seneleri arasında forma giyen bjk futbolcusu. baba hakkı, hakkı kaptan lakapları ile tanınırdı. oynadığı 439 maçta 382 gol kaydetti. çeşitli dönemlerde bjk kulüp başkalığıda yapmış türk sporunun efsane isimlerindendir.
 • ayrica futbolu biraktiktan sonra kendini alkole vermistir.
 • kendisi hakkında "kırmızı kart gören futbolcu önce baba hakkı'ya dönerdi, 'çikayim mi?' diye sorardi, o evet deyince çikardi" gibi efsaneler anlatilan ve dahasi bu efsaneler muhtemelen dogru olan kişi.... bir başka ani da, oyun sıkışınca iki kişiyi sağina soluna alip, kollarina takip rakip ceza sahasina bu sayedebir müdaheleye maruz kalmadan girdiğidir...
 • bir maçta taraftarin onu ıslıklamasından sonra "bu formayı bana taraftar giydirdi, şimdi onlar isteyince de çikaririm" diyen futbolcu... o zamanlar profesyonellik, nike anlaşmasi ile dünya kupasi finalinde oynayan sarilik ronaldo gibi eylenceler yok tabi...
 • bir macta da rahatsiz oldugu icin yelekle oynamistir. yalniz yelegi formanin altina degil ustune giymistir. tribun dergisinde vedat ozdemiroglu yazmisti.
 • olum yildonumunde, baba hakkı' yla ilgili penche.com dan bir alinti :

  "bir oyuncusu ile bir camia bu kadar özdeşleşebilir mi?

  veya...

  bir kişi üyesi olduğu bir camianın özelliklerini bu kadar benimseyebilir mi?

  bakın beşiktaş''a...saymaktan gurur duyduğumuz özelliklerin çoğunu baba hakkı''da göreceksiniz. alçakgönüllülük, vakurluk, bağlılık, gerektiği yerde kabadayılık... hepsi mevcut..

  bir insana boşu boşuna "baba" lakabı takmazlar, anlatılanların hepsinin hayal ürünü olduğunu farzetseniz dahi bir kaptan boşu boşuna bu kadar saygı göremez.

  bakın ama dikkatli bakın onun o meşhur resmine..orta sahada elleri belinde, kaşları çatık o resme..rahmetli dedemin bildiğim ilk doğumgünü armağanıydı bana..işte demişti beşiktaş''ın ete kemiğe bürünmüş hali, işte tuttuğun takım, işte camian...o zamanlar anlamasam da zaman geçtikçe yerli yerine oturdu o tanımlama..

  beşiktaş farklıdır....semtiyle asaletiyle ve kaptanıyla...

  rahat uyu baba hakkı..."
 • tek bir sözü ile takım oyuncularının performanslarını iki katına çıkartmayı başaran, kaybetmeye tahamülü olmayan efsane beşiktaş kaptanı.
 • beşiktaş altyapı tesislerindeki stadyuma adı verilen eski beşiktaş'lı futbolcu. *
 • tribünlerden karşı takıma gereksiz küfür filan edildiğinde durur, tribüne döner, iki elini şöyle beline koyar, dik dik bakarmış. tribün tabii sus pus. 3-6'lık harp okulu maçı efsanesini zaten herkes bilir. (ilk devre beşiktaş soyunma odasına 3-0 mağlup gider de hani, baba hakkı "adam gibi oynamazsanız dönüş biletlerini yırtarım. yürüyerek dönersiniz" der..)
 • büyük ama çok büyük bir insan.
  futbolculuğu mu?
  onu bilmiyorum. onun gibi bir insan varken futbolun da o kadar önemi yok, o ayrı.

hesabın var mı? giriş yap