şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: kesinlikle benim adıma yanlış bir hareket, belki sadece beddua etseydim mevzu bu kadar ileriye gitmeyecekti, kendimi kesinlikle savunmuyorum.

  birine hak ettiği için facebook tan orospu çocuğu diye yorum attım hakaret davası açmış siber suçlar çağırdı ifade verdim pişmanım ve uzlaşabilirim dedim sizce bişey çıkar mı ? henüz e devletime bile yansımamış dava.

  olay eğrisiyle doğrusuyla aşağıdaki gibidir:

  bir şahıs facebook grubunda kızlarım kayıp lütfen görürseniz haber verin yazmış kızlarının fotosunu koymuş, kızların fotoğrafları hafif dekolteli, bana dava açan şerefsiz de altına 'kayıp değil bence niyetli gitmiş gibiler' demiş, bende 'sen nasıl bir şerefsizsin orospu çocuğu allah senin belanı versin' yazdım. normalde benim haklı olmam gerekirken suçlu oldum üstelik belki ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacağım bunun yüzünden, hatta evime davetiye gelecek ailem kahrolacak böyle boktan bir mevzu yüzünden..

  herif 'nakşıbendi' tarikatine üye, sadece facebook'una ulaşabildim fakat mesajlara bakmıyor, muhtemelen 50-60 yaşında bir dayı ama benim bu adama ulaşıp her ne kadar sevmesem de bu işi çözmem lazım yoksa bana çok kötü patlayacak bu mevzu, ailem'den daha önce kumar yüzünden kesik yiyecektim bu kez evden bile s.ktr çekme ihtimalleri var, 2 gündür ruh gibi geziyorum. kafamda sadece bu dava var, yediğim yemekten evden hiç bi şeyden tat alamıyorum kafamda havai fişekler patlıyor.

  bu işi çözmem lazım değerli kardeşlerim, belki zaten dertli bir hayatınız var ama inşallah 5 dakika ayırıp okur yardımcı olursunuz.

  not: ekran görüntülerine ulaşamıyorum, facebook'ta gruptan atılmışım, siber suçlar da görüntüleri vermedi. çok çaresiz durumdayım.

  edit2: ilgilenen herkese ve mesajlarınıza çok teşekkür ederim, destek olan da oldu düşen düşmüş zaten bir tekme de biz atalım diyen de oldu, hepinizden allah razı olsun, yapmamam gereken birşeyi yaptığım için cezası neyse çekmeye hazırım, dediğim gibi tek endişem haberin aileme duyurulması.
 • kardeşim , hayatım boyunca çok az kişiye orospu çocuğu dedim. ve hayal ediyorum da , orospu çocuğu dediğim biri beni mahkemeye verecek ve ben de uzlaşmak isteyip pişmanım diyeceğim ha ? sizi bu roma hukukundan bu kadar korkutan nedir ?

  orospu çocuğuna orospu çocuğu dediğin için başına geleceklerden korkma , cesur ol...

  seni çok sevdiğim bir siirle ugurluyorum ...

  madem ki böyle bu düzen
  gücü olanlar kuruyorsa güçsüzlerin üzerinde düzeni
  ağlıyorsa bir ana doyamadan evladına
  çoktan geçmiştir zalimin elinden gücü alma vakti
  ya akar kanımız kaldırım taşlarına yada teneşir paklar artık sizi...

  haklı olduğun olaylar için can al,
  gücünün yetmediği yerde can ver

  savcıdan korkmak nedir amk

  edit:arkadaslar ben 30 yasinda , 2 tane üniversite okumuş adamim. askerde beni çavuş bile yapmadılar sicilim temiz olmadığı için . hizmet bolugunde er olarak askerlik yaptım , düşünün o derece yani... bu gün bir daha olsun 1 gram tereddüt edersem adam değilim .

  kaybolan kiz evladınin belki de cesedini arayan bir anneye
  "senin kızların orospuluga gitmis olabir" diye yorum atan adama
  "orospu çocuğu" dediği için yargilanacaksa ben bu yargı sistemine allah'tan rahmet diliyorum . ve bu yargı kararından korkacak arkadaşıma hayatının geri kalanında cidden başarılar diliyorum ama şunu unutma kişi kendinden yedikçe kendini yer.

  ayrica işin ucunda müebbet hapis varmış gibi saçma sapan mesajlar da atmayın bana . çocuk en fazla 180 gün adli para cezası yiyecek. ondan da korkmasın , kafasına takmasın diyorum olay bu kadar basit.cocugun gelecekteki memuriyetinin gitme gibi durumları ile ilgili mesaj atan arkadaşlar var onlara da şunu söylüyorum , hepinize benden tavsiye rizkinizi nereden yiyeceğiniz hiç belli olmaz, sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır ..
 • ilginç bir durum. up olsun.
 • hakaret davasına en fazla para cezası gelir. hiçbir şekilde hapis cezası gelmez. tabi hakaret edilen kişinin siyasi bir kimliği ve statüsü yoksa.

  uzlaşmaya gideceğini zannetmem çünkü uzlaşılacak biri olsa zaten mahkemeye vermezdi.
  geçmiş olsun umarım bir şey çıkmaz.
 • facebook ip vermiyor. çünkü türkiye'de ofisi yok diye biliyorum. ana merkezi amerikada. sadece terör (pkk, dhkpc, tikko, ışıd, el kaide propagandası), çocuk pornosu gibi suçlardan ip veriyor. adıma sahte hesap açılmış, ip istiyorum, ben yazmadım de, yırtarsın. fakat şunu hiç bir zaman unutmayın, türkiye cumhuriyeti sizi bulmak isterse yerin dibine de girseniz bulur.
 • ne demiş üstat can yücel, "bizde göte göt" derler. haklıysan ne uzlaşısı?
 • pişman olduğun için destek filan vermiyorum sana. ne olacak yani 30 yıl hapis mi verecekler ne bu korku.
 • kardeşim bazı yerler vardır o kullandığın küfür için adamın canını alırlar. sana az bile yapılmış, hiçbir durum karşısında haklı dahi olsan o tarz bir sin kaflı laf etmiceksin. yok ediyorsanda karşına gelen durum için sızlanmayacak cezanı çekeceksin.

  sonradan gelen edit : özeldende yazan karşıdaki haketmiş ama adam haklı, küçük çocuklara şöyle böyle demiş diyenler. burada kardeş sen haklısın muhabbeti yapan arkadaşlara hatırlatırım ki.

  5237 sayılı tck m.215: “işlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır”. madde gerekçesi: madde metninde, suçu veya suçluyu övme suçu tanımı yapılmıştır.
 • söz uçar yazı kalır. karşıdaki ne kadar hak etse de sosyal medyadan ağzını bozarsan sonuçları ağır olur. ben yapmadım diyecek durumun kalmaz. ayrıca yanlış bilmiyorsam sosyal medya kamuya açık bir alan olduğu için karşı taraf daha yüklü tazminat isteyebilir.
 • hagb kararı çıkması muhtemel ve soruşturma aşamasında olduğunu düşündüğüm henüz dava olmayan olay.