şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---
  diyanet işleri başkanı 15 temmuz gecesinde yaşadıklarını anlattı. görünen tabloya karşı en mahcup olan kişinin kendisi olduğunu belirten görmez, "bu tabloya karşı biz mahcubuz. diyanet teşkilatı olarak 100 bini aşkın bir kadro olarak biz mahcubuz. vallahi en mahcubunuz benim. allah'a yemin olsun ki en mahcubunuz benim, çünkü hakkıyla görevimi ifa etmiyorum" diye konuştu.
  --- spoiler ---

  gerçek?
 • sızlanma, sen o mercedese binerek zaten görevini ifa edemeyeceğini ıspatlamıştın.
 • son yılların en yerinde tespiti. bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösteriyorsa 2010'da göreve başlayan mehmet görmez'in 6 senede bir doğruyu söylemesine özel anlamlar yüklenmemeli.
 • bu beyandan anladığım kadarıyla sayın başkan imam hatipler kapatılsın talebimize güçlü bir destek vermiştir.
 • hacı o zaman istifa et. gerçi benim altıma da merso verseler kovulmadan gitmem.

  ya tamam geyik bir tarafa da, senin yapamadığın görev nedir arkadaş net bi tanımla bize bakalım. mesela diyanet işleri başkanı gibi bir konumdayken asla gerçekten bilemeyeceğin, ölçemeyeceğin bir konuda "allah'a yemin olsun ki en mahcubunuz benim." şeklinde allah'a yemin etmen yanlış değil mi?

  15 temmuz'la ilgili yapamadığın görevden bahsediyorsun kibirli sözlerle. peki 15 temmuz öncesinde çok mu güzel yaptın görevini? camilere siyaset bu kadar sokulmamıştı hiç, ne yaptın karşısında? müslümanım diyen hiç bu kadar hak yememişti, sen ne yaptın? islam türk toplumunda ne hale geldi, yandaşlık vesilesi oldu, sen ne yaptın? haksızlığa karşı susarak görevini ne kadar iyi yaptın da şimdi 15 temmuz gecesinden mahçup oluyorsun?
 • mercedes çok rahat geldi, ondan istifa edemedim diye devam etseydi daha bir samimi olacak beyan.
 • (bkz: günaydın)
 • (bkz: kaynak or it didn't happen)

  herhangi bir akp'linin böyle bir şey söylemiş olabileceğine ihtimal veremiyorum maalesef.

  ha hoş, demiş olsa ne olacak derseniz de bir şey olmayacağı kesin. allah bilir bunu demekteki amacı da cihat çağrısı yapmadık, iç savaş çıkarmadık, pişmanım falandır. yani bu pişmanlığın "bunca senedir din kisvesi altında milyonlarca insanı sömürüyoruz, onları istediğimiz gibi kullanıyoruz, onları sadece gerektiğinde önlerine saman koyup oy sağdığımız sürüler olarak görüyoruz. bunu layıkıyla yapabilmek için de cemaatçileri biz kadrolaştırdık" tarzı bir itiraf olduğunu düşünmüyorum şahsen.