şükela:  tümü | bugün
  • meselenin uzamadan bitmesini ve ortamdan siktir olup gitmeyi istiyordur.
  • bazen bazı durumlarda işler daha da kötüye gitmesin diye yapılandır. ama katiyen yapılmaması gerekir. zira kişinin kendine saygısını köreltir. karşısındakine de ayrıca haksız ve hadsiz bir cesaret verir.
  • içinde bulunduğum insan grubu. karşınızdaki insanın hatalarını sürekli affedip üzerine sakın özür dilemeyin yoksa benim gibi ikinci hatanızda biletinizi keserler.
  • yüz göz olmak istemediğindendir. konu haklı haksız mavzusundan uzaktır. haklı olmasıyla haksız olması arasında fark olmayacaktır. o nedenle özür diler. bu insanlar insan silme konusunda daha nettir.
  • haklı ya da haksız olmak önemli değil, değer verdiğim insanların en ufak şekilde kırılabilecegini düşünürsem özür dilerim, hiçbir şey de kaybetmem tersine kazanırım.
  • karşısındakinin laf anlatılmaz bir salak olduğunu fark etmiş insandır.
  • sus demenin en iyi yoludur tavsiye ederim.
  • ya çok sevdiğindendir, ya da anlamayacağını düşünürsünüz karşı tarafın.
  • ben o kadar alıştım ki buna artık ne zaman haklı ne zaman haksız olduğumu unutum hep özür diliyorum .d
  • bastırılmış, sindirilmiş insandır. kendini ifade edemiyordur. sırf bazı şeyler devam etsin diye kendinden taviz veriyor, sonra da öfke patlamaları yaşıyordur. günün birinde canına tak edene kadar yapabilir. sonra bir gün haklı haksız kavramının boş olduğuna kanaat getirebilir. istekler vardır, karşılıklı anlayıp anlamamayı istememek vardır. haklılık psikolojisi insana iyi gelmez. ilişkiler içinde ne isteyip ne istemediğinizi anlayın. ilişkinizi isteklerinize göre yonetebiliyor musunuz bakın. özür dileyebilmek bir erdem ama lütfen bunu sizi sürekli suçlu hissettiren insanlara karşı yaşamınızın içinde dilinize yapışmış bir şey olarak hayatınızda tutmayın.