şükela:  tümü | bugün
 • haksızlığa uğrayınca beklemek gerek. soğukkanlı olacaksın ve bekleyeceksin. dünyanın senin üzerinde dönmediğini hatırlayacaksın. sana yapılan haksızlık seni çok üzdü, mahvetti tamam ama başkaları için sadece bir detaydır. şu dünya üzerinde gelişip sonuçlanan milyarlarca eylem ya da davranıştan birisidir. o yüzden kahrolmanın bir anlamı yok.. ilk şok evresini sancısız atlatmaya çalış. gerisi kolay... haaa bi de yapılanları yaz bi kenara... asla unutma...
 • hak etmediğiniz şekilde, kişi kurum kuruluş tarafından yanlış değerlendirilip engellenmektir.
  gururunuz kırılır. hele sizi yanlış değerlendiren hakkınızı yiyen, inandığınız güvendiğiniz değer verdiğiniz bişeyse bu duygu katlanır hayal kırıklığı da eklenince ağır olur.

  büyük şansızlık, bu drumda yapabilceğiniz pek bişey de yok. yanlışı düzeltmek adına her çırpınış sizi daha da batırır. tek şey kalır, o şeye olan inancınızı yitirip arkanıza bakmadan ordan uzaklaşmak hem de hemen hiç vakit kaybetmeden. koşun! daha hızlı koşun!
 • bos bulundugunuza dalalettir.

  aklinizi basiniza toplayip arkanizi kollamaniz gerktigine dair bir uyaridir ayni zamanda...
 • özel sektörde çalışan olmaktır. genellikle emeğinizin karşılığını alamazsınız, haksızlığa uğrarsınız. bir de iş yerinde manevi olarak haksızlığa uğramak vardır ki içten içe kemirir insanı.
 • sinir bozucu olsa da; bir yanlışlık karşısında doğruyu söyleyenin başına büyük ihtimalle gelecek olan.
  birisi bize yanlış yaptığımızı söylediğinde ya da farketmeden gösterdiğinde verdiğimiz ilk tepki kızmaktır.
  aslında hata yapan kendimize kızarız çoklukla ama öfkeden nasibini bunu bize gösteren alır.
 • eğer bir iş yeriyse söz konusu olan, siz de içinde bulunduğunuz tüm olumsuz şartlara rağmen elinden gelen her şeyi yapmaya çalışan bir kişi iseniz, çevrenizdeki milyonlarca boş gezenin boş kalfası ve onların şurekasının yapması gereken milyonlarca gereksiz saçmalağı her zaman olduğu gibi -çünkü siz her daim işinizin başında olan bir enayisinizdir- sizin yapmanız söz konusu olduğunda içinde bulunacağınız hissiyattır.
 • şöyle geçerken bi' uğrayıp sonra hemen uzaklaşılıyorsa sorun olmaz da, kalıcı bir şeyse eğer can yakar.
 • gurur kırılır ve özgüven eksikliği yaşanıyorsa insanın kendisini yokedecek kadar suçlamasına yol açar. ancak ilahi adalet denilen şeyi unutmamak gerekir ki bir şekilde devreye girip haksızlığa uğrayanın acısını kat be kat çıkarır.