şükela:  tümü | bugün
 • rexx'ten sonra sağda ilk sokakta, sağ sırada. sokağında şimdi çalışma yapıldığı için gelen giden pek az. ev gibi bir ortam, çok hoş!
 • rumeli feneri'ni de geçtikten sonra yolun bittiği yerde marmaracık koyu vardır. 6-7 yıl önceye kadar vosvos camping idi burası, sonra el değiştirdi, adı hakuna matata oldu. 2 yaz nefis bir mekandı burası, sinema geceleriyle, deniziyle, yemeğiyle... sonra yine bir şey oldu, ama başka bir şey; ne oldu onu ben de bilmiyorum.
 • aslan kral filminde "geçmişi bırak geleceğe bak" diye çevirdiklerini hatırladığım cümle. yazılanlara bakılırsa yanlış bir şey hatırlamışım.
 • (bkz: sieze the day)
  (bkz: carpe diem)
 • hayatımın ışığı *
 • hakuna matata, kuzey amerika versiyonuyla afrika olarak bilinen ps3 oyunu aslında tam olarak bir kategoriye ait değil. hatta tam anlamıyla buna oyun oynamak da denemez. vaat etmiş olduğu şey, benim gibi birçok oyuncu için feci derecede değerliyken bazı oyuncular içinse beş kuruş etmez kategorisinde de değerlendirilebilir.

  bugünkü oyun piyasasının az çok hangi dinamik temellere dayandığını hepimiz biliyoruz. vur, kır, parçala, öldür. hangi kelimeyi kullanırsak kullanalım hepsi aynı noktaya çıkıyor. bugünün oyuncusu, oyunu değerlendirirken yaşadığı adrenalini birinci sıraya koyuyor. şayet siz de bu klasik oyuncu kalıbına dahilseniz ve bu sınırlar içinde kalmaktan hoşnutsanız bu oyun net bir şekilde size göre değil. zira hakuna matata'yı sevebilmek için, standart zevk unsurlarının birazcık dışına çıkmak ve beklentileri ona göre düzenlemek gerekiyor. gamespot kullanıcılarından birisi de bu oyuna bakış açısını belirtmiş zaten. eleman özetle "artık adam, yaratık öldürmekten sıkıldım farklı bir şey oynamak istiyorum" demiş. bu açıdan bakıldığı zaman hakuna matata, nadide bir mücevherden farksız açıkçası.

  oyunumuzun konusu son derece basit aslında. afirka'dayız, karşı cinsten partnerimizle çorak toprakların orta yerinde bir çadırda ikamet ediyoruz. nat geo fotoğrafçısıyız ve bize verilen görevler doğrultusunda çeşitli fotoğraflar çekiyoruz. genel olarak bütün oyun içi ekipmanlarımız burada ve işlemlerimizi buradan gerçekleştiriyoruz. fotoğraf yükleme, mail iletişimi, alışveriş, uyku, oyunu kaydetme gibi işlemleri buradan yapıyoruz. bu işlemlerin hepsi pratik ve hemen öğrenilebiliyor. zaman geçtikçe ve para kazandıkça alınabilecek ekipman çeşitliliği de oldukça doyurucu. bunun haricinde oyun içindeki skorumuzu gösteren bir günlüğe, çektiğimiz ve yayınlanmaya değer bulunmuş fotoğrafların bulunduğu nat geo'ya ve oyunla ilgili püf noktaları ve rehbere de ulaşabiliyoruz.

  oyunun en vurucu yanı mükemmele yakın görselliği ve seslerle desteklenen muazzam atmosferi. sakin bir akşam karanlık bir odada sadece ekrana odaklanarak bir anlığına bile olsa gerçekten insanın safaride olduğu hissini verebiliyor bu oyun. şayet alternatifin peşindeyseniz, kan revan oyunlardan bıktıysanız doğru yerdesiniz demektir...
 • kolikler sitesinde, popüler kültür mevzusu sandığın kimi konuların kuytularında (anlayana) hayat dersi veren bir üyenin nicki idi.
  ıssız bir adaya düştüğünüzde yanınıza almak isteyeceğiniz üç şeyden biri de olabilir pekala...
 • belek'teki bi oteldeki zenci animatörün su topu oyununa hakemlik yaparken kazananlardan söylemelerini istediği söz
  anlamını sorunca da böyle diyodu:

  "ii gızzz. iyi kızzz iiii beatiful"
 • 'what a wonderful phrase' demek istediğim öbek. (bkz: öbek yerine phrase deme isteği)
 • izmir'de salla domat biçiminde adlandırılan felsefe.
hesabın var mı? giriş yap