• net insandır.
    can insandır.
    adam kelimesinin şekil bulduğu insandır.
  • samimiyetsizce hal hatır sorup, cevabını almadan konuya giren insan kadar itici değildir. en azından direk direk işimize bakalım insanıdır.
  • çoğu zaman hep ayni cevabı almaktan sıkılmış,insanlarin bu hal hatır sorularina doğru cevap vermek yerine kalıplaşmış (bkz: iyiyim sen nasılsın) cümlesini duymak istemeyen insan tipidir.
  • hal hatır sorup dolanbaçlı yoldan gidip sahte davranacağına mertlik ve dürüstlüğü ile direk işe koyulan insandır
    arabasının marşına basar basmaz birinci vitese takıp hareket eder
    hayatı bunu yapmayı gerektirir çünkü
    beklemek oyalanmak uzatmak kodlanmamıştır
  • harbi adamdır, kıvırmayı bilmez.
  • durust kaba ve mutsuz insandir
  • zaman kaybettirmez, nettir.
  • yapay bir hareketi es geçtiği için kimseye laf söylemem, tabii ki nezaketen sorması tercihtir.
  • bu bizzat benim, karşımdaki insan da benim gibiyse en sevdiğim insan tipidir. bir şey isteyen insan zaten kıvırmasın, direk konuya girsin.

gözlemlerim karşısında bu tarz kişiler, kendi hür iradelerine sahip, girişken, yırtıcı kişilerdir. piyasada bir saat boyunca pazarlık yapmak için takla atmaz, direk konuyu açık sözlülüğüyle istediği mevzuya çekip istediğini alır.
  • bir zamanlar çalıştığım yerde böyle bir amirim vardı. direkt konuya girer uzun uzun anlatırdı ben de bitirmesini bekler, bitirdikten hemen sonra size de günaydın derdim kısa süreli bir şaşkınlıktan sonra o da günaydın derdi. ne demiştiniz derdim baştan anlatırdı aynı şeyleri. böyle böyle günaydın demesini öğrettim adama. nezaket kazanacak.
hesabın var mı? giriş yap