şükela:  tümü | bugün
  • türkiye turşu liginde izledikleri leş futbola hala para verip izleyen salaklar var, hani azda değil verdikleri para.
    izlediğiniz eşşekler sizin sırtınızdan kral gibi yaşıyor, ben bu lige para verip izleyen adamın ciddi ciddi psikolojik hasta olduğuna inanıyorum.
  • ilgili entariye katılmakla birlikte bu ülkede hala ciddi ciddi ligi takip edip 3.5 büyükleri tutanların olmasına şaşırıyorum. memleketinin takımını tutar keyfine maçı izlemesini anlarım ama iyi futbol kötü futbol ve taktik yorumlar yapılması çok ilginç. bu coğrafyada sadece futbol değil hiçbir konuda fanatizm yapılmamalı. ama kanımızda var malesef.
  • ilgili entriye katılmıyorum. lig tv üyeliği alıp maç izlemek salaklık değil. salaklık futbola, futbol takımına ya da futbolun diğer unsurlarına fazla anlam yüklemek ve kutsallaştırmak. adamlar bağıra bağıra söylüyor bütün dünyada “futbol bir şov biznıstır, bu sektörde milyarlarca dolar döner ve biz bu sektörü daha fazla para kazandırması için yönlendiririz”.

burada salak gibi hissetmek istemiyorsanız yapacağınız şey futbol sektörünün bir kurgudan ibaret olduğunu, tıpkı sinema sektörü gibi gişe kaygısı olduğunu içselleştirmek.

elin arabı gelecek petrolden kazandığı doları lig tvye gömecek, sonra sen 300 üyelik satamadığı şehrin bir kıraathanesinde oturup “ama sivısa pinıltı virmiyırlır yhaa” diye zırlıycan.
  • bir fakirin beyanatidir. muhtemelen iphone almayi , bir audiye 500bin vermeyo falan cok buluyordur
  • türkiye'de futbol son 30 senedir (nedense artık...) el birliğiyle sadece galatasaray'ı şampiyon yapmak üzere kurulu bir sistem olduğu için yazara katılıyorum.
  • sadece göztepe düşmanlığı olan ligde, sürekli bu düşmanlar tarafından tehdit unsuru olarak kullanılıyor bu üyelik iptali blofü.
  • gelirinin çoğunu kafe, bar, kıraathane gibi kurumsal üyeliklerden yürüttüğünü düşünüyorum, en azından benim çevremde eskiye nazaran hiç kimse kalmadı bireysel ev üyeliği olan.
  • mesai saatlerim kabul edilebilir bir düzeyde olsa yapacağım salaklık. ama maalesef mesai saatlerim gün itibariyle düzensiz.

şimdi efendim mevcut internet altyapısı ile (sözde fiber kullanıyorum yer antalya) iptvden beklediğim randımanı alamıyorum. internet düzelse bu sefer salak yayıncı 2 güne bir özür beyanı paylaşıyor whatsappdan teknik arıza var diye. tam bir çile. 150 tl lig tv için çok mu çok. ama benim gibi en ufak donmayı takılmayı kabul edemeyen bunun stresini yaşayan birisi için yapacak bir şey yok.

başlık futbolun kirli ortamı için farkındayım. ben teknik olarak girdim konuya. yoksa bu lig en başından beri kirli. ama ne yapalım amk her haftasonu da fular takıp tiyatroya gidilmiyor.
  • fakir beyanı. eminim kahveye gidip 20 tl veriyordur her hafta. ayda ettiği 30-40 tl kar için de mutlu oluyordur.
  • 4 yıldır kullanmıyorum

ne ligimiz ayda 130 tl verecek kadar kaliteli, ne de bu ülkenin insanı artık o kadar zengin.

alternatif yollardan izlemeyi de ihmal etmiyorum.