şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok keyiflidir. bir şeyler okuduğunu gerçekten hissedersin. kağıdın kokusunu duyarsın. gazeteyi kıvırır eğip bükersin. kitap sana daha bir anlamlı gelir. çok güzel bişi çok. vazgeçmeyelim
 • hayatta pazar günü kahvaltısı oldukça bitmesi mümkün olmayan eylemdir.
 • gazeteyi pek okumam. haberlerin amk çünkü güzel birşey yok ülkede!
  ama kitapları kağıt dışında okumak gözü daha fazla sikmekte.
  kağıt candır canandır . hişt kağıt gel buraya
 • muhtemelen gittikçe azalan eylemdir.

  mesela bir yıl içinde basılı yayınların tirajında trajik bir düşüş yaşandı. 2016 yılında toplamda gazete ve dergilerin tirajı %20 oranında azaldı. 2016’da gazete ve dergilerin toplam tirajı 1 milyar 705 milyon olurken, tiraj sayısındaki payın %94,1’i gazetelere aitti.

  detay
 • insanlarımız bir yerlerde birşeyler okuyorsa ne güzel , nereden okuduğunun önemi var mı?
 • keyifli alışkanlıklardandır. dokunarak, hissederek okumanın tadı başka geliyor bana. bu sebeple bir gazete iki de dergi aboneliğim var. satırlar arasında gezinmek, gereksiz görülen bir sayfadan bile ilginç çıkarımlara varabilmek, farklı hazlar veriyor insana. özellikle hafta sonları al çayını, kahveni yanına... hem çokça malzeme barındırır o satır araları. fikir dünyasını, tahayyül deryasını genişletir. dikkatli okunduğunda redaksiyonu kuvvetlendirir. internet dünyasındaki gibi gelişigüzel değildir yazılar birçok dergide. emeğin hakkını vermektir hem, ayakta kalabilsin diye kıymetli değerler. hasılıkelam eksiltmez sizi. arttırır size dair ne varsa, bölüştürür tüm güzellikleri.
 • kitap okuyanlara hak verilebilir belki de ama gazete alıp okumak nedir yahu? gazete mi kaldı allahısen.
 • yazılı medya sektörü dünya genelinde zor bir dönem geçiriyor. dijital medyanın yaygınlaşmasının yanı sıra kâğıt, matbaa ve dağıtım aşamalarındaki masrafların artışı da yazılı medyanın karlı bir mecra olmasını engelleyen etkenler arasında tabii. örneğin abd genelinde günlük yayınlanan gazete sayısı 1970’den bu yana %26 oranında azaldı.

  yazılı medyanın karşılaştığı genel darboğaza rağmen, yerel gazetecilik kültürünün köklü olduğu ülkelerde bu mecra hala geniş bir etki alanına sahip. ingiltere’de gündelik olarak gazete okuduğunu belirten insanların %65’i gündelik olarak yerel gazeteleri takip ettiğini belirtiyor. üstelik medyaya olan güvenin küresel düzeyde sarsıldığı bir dönemde, yerel medya en güvenilir kaynaklardan birisi olma özelliğini de koruyor. yine ingiltere’de yerel düzeyde haber ve bilgiye ulaşmak için kullanılan kaynaklara duyulan güven oranı araştırıldığında, bir haber kaynağı olarak sosyal medyaya duyulan güvenin yalnızca %22’de kaldığı, buna rağmen yazılı ve dijital platformlardaki yerel medya kaynaklarına güvenin ise %77 seviyesinde olduğu sonucuna varılmış.

  tüik verilerine göre ise 2012’de türkiye’de 2.717 olan yerel gazete sayısı 2016’da %16 azalarak 2.293’e gerilemiş.

  detay: http://dogrulukpayi.com/…isi-2018-de-1-050-ye-dustu
 • doğru...

  ceylan derisinden ya da parşömenden okumak varken; neden kağıt...?