şükela:  tümü | bugün
1399 entry daha
  • kesinlikle çevremdekilerin de benimle aynı dikkati gösteriyor olmasına bağlıyorum. çevrenizde sığırlar varsa üzgünüm tehlikedesiniz.
  • temmuz ayından beri işe gidiyorum, istanbul'un en yoğun virüs olan ilçelerinden birine gidiyorum hatta ama hala yakalanmadım. maskemi çıkarmıyorum ve hijyen kurallarına uyum sağlıyorum. yaptığım tek şey bu.

acaba asemptomatik olarak geçirdim de benim mi haberim yok?
  • hiyen, maske, dengeli ve bunyeyi guclu tutacak beslenme, bol su tuketimi, olabildigince hareket edip bunyeyi yine guclu tutmak, kalabaliktan kacmak seklindedir.
    ayrica bobrek nakilli oldugum icin ekstra paranoyanin da etkisi var sanirim.
  • işe metro ile gidip geliyorum. dezenfektan kullanmıyorum. sosyal mesafeyi pek dikkate aldığım söylenemez. sadece maske takıyorum ve covidlilerle birebir temasım olduğu halde hâlâ bana bulaşmadı. iki kez test yaptırdım sonuç ikisinde de negatif çıktı.

kısacası herhangi bir özel önlem almıyorum. sanırım doğal bir bağışıklığım var.
  • 1- temas ettiğim yere dikkat ediyorum. kontrol alanımın dışındayken herhangi bir yere temas ettiğimde el dezenfektanı kullanıyorum.
    2- bağışıklık sistemimi daima güçlü tutmaya çalışıyorum.
    3- yalnız değilsem maske kullanıyorum.
    4- kalabalık alanlarda bulunmamaya çalışıyorum. kalabalık içerisindeyken maskenin tam koruma sağlamayacağını düşünüyorum. ayrıca insanlar size çarpabiliyor ya da temas edebiliyor.
    5- görüştüğüm insan sayısını ciddi ölçüde azalttım. bu konuda cahil/sorumsuz olduğunu ya da dikkatsiz davrandığını düşündüğüm insanları hayatımdan çıkardım.

ilgili alanda 3 diploması olan biri olarak önerebileceğim de budur.
  • (bkz: şans)
    başka bir açıklama bulamadım. oldu olası aşırı titiz olan, bu virüs çıktığından beri market dışında evden çıkmayan, pandemi sürecinde titizliği nirvanaya çıkaran anannem bile corona olduğa göre herkes olabilir artık. dikkat dikkat de nereden nasıl geleceği belli olamayan bir şey bu. hala yakalanmadıysanız sanşlısınız. başka bir şey değil.
  • sosyal mesafeye dikkat ediyorum. ayrıca yürüyüş yaptığımda en sakin, ıssız yerlerde yürüyorum. tabi işe gitmeyen biri olarak çok dışarda olduğum sayılmaz.

ancak ben de herkesin bu hastalığa yakalandığını düşünüyorum.
  • devamlı maske ile dolaşıyorum bu yüzden kulaklarım yara oldu ama olsun.
    ilk fırsatta ellerimi iyice yıkıyorum.
    ellerimi ağzıma yüzüme sürmemeye çalışıyorum
    şu an çalıştığım işyerine yakın olduğumdan toplu taşımayı kullanmıyorum ve yürüyerek gidiyorum
    dışarıda kesinlikle yemek yemiyorum.
    avm’lere gitmiyorum
    kimseyle tokalaşmıyorum ve kucaklaşmıyorum
    çantamda kolonya asla eksik olmaz.
    poşetlenmiş ekmek alıyorum poşeti iyice siliyorum.işyerinde devamlı tek kullanımlık bardak kullanıyorum
  • gerekmedikçe evden çıkmamanın yanında çıktığım zaman da tedbirlere uymak. kesinlikle maskeyi çıkarmıyorum ve yanımda dezenfektan taşıyorum. tabii bunların yanında bağışıklığı güçlü tutmak için gerekli takviyeleri her gün yapıyorum.
  • maske
    temastan kaçınma
    dezenfektan
    no akraba
    no misafir
412 entry daha