• ilk kez rekor sayılabilecek bir yaşta 17 yaşında milli takıma seçilmiştir. dört dünya, altı avrupa, bir kez de akdeniz oyunları şampiyonu olmuştur. halen istanbul büyükşehir belediyesi’nde karate yapan aynı zamanda adının verildiği spor salonunda küçük sporcuların eğitimiyle ilgilenmektedir. ayrıca dünyanın en iyi beş karatecisinden biri olduğu tescillenmiştir.
  • 1970 izmit doğumludur. 3 kez dünya ve 4 kez avrupa şampiyonu oldu. kendisi (70 kg) 1998 dünya şampiyonu (brezilya) ve 1990 dünya şampiyonudur (meksika).
    ayrıca, aynı siklette 2000 büyükler avrupa şampiyonu (istanbul) ve 1997 büyükler avrupa şampiyonu (ispanya) olmuştur.
  • karatede bugüne kadar gördüğüm en teknik sporcu,refleksleri mükemmel,kombineleri akıllıca ve çok seridir,ayak tekniğindense hiç bahsetmek bile istemiyorum.

ayrica (bkz: hakan yagli)
  • kendisi benim çocukluk arkadaşım olur. evet adına da bir spor salonu var. görüşmeyeli uzun zaman oldu, ancak dolaylı olarak şahsına ilişkin şöyle bir olay yaşadım:

geçen sene işten öğle sıraları kaytardığım bir gün ümraniyeden otobüse bindim. ilk defa otobüsle gececeğim bir yere doğru yola koyuldum. oturup kulakığımı taktım. aradan sanırım 15 dakika filan gecti ve kulağımdaki muzik sesinin arasından muavinin çığırtısını duydum; "evet haldun alagaş!". panik mi, heyecan mı yoksa şaşkınlık mı bilemediğim bir duyguyla kendi kendime düşüdüm mü, sesli mi düşündüm bilemiyorum ama "hııııııııııııııııı haldun alagaş mı? o benim arkadaşıııııım" diye bir şey dedim. hemen idrak ettim ki meğerse haldun alagaş spor salonunun önündeymişim.
    (bkz: bu da böyle bir anımdır işte)
    (bkz: ben küçükken esmermişim sonradan sarışın olmuşum)
  • kişilik olarak çok sağlam bir insandır. mütevazıdır. babacandır. iyi bir karete koçudur. disiplinsizliği affetmez. izmit'te yaşamaktadır.
  • dünya çapında sporcularımızdan olmasına rağmen bir alex değil mantığıyla hareket eden sporseverliğimiz sebebiyle spor salonuna ismini vermiş bir iş adamı sanılması da söz konusu. bir de olimpiyat oyunlarının türkiye'de yapılmasına destek vermesi amacıyla ülkemize gelen van damme abi ile gösteri de yapmıştır. fazlaca yüklenmiş adama.

http://tinyurl.com/64xrwly
  • beşiktaş sporcular parkındaki büstünü gördüğümde ismi tanıdık geldi ama kim olduğunu bilmiyordum. defalarca karatede dünya şampiyonluğu yaşamış bir sporcumuzmuş. yaşarken takdir edilmiş olmasına sevindim. battal gazi filmlerinden özenip başlamış karateye.
hesabın var mı? giriş yap