• marmara üniversitesi iletişim fakültesinde sanat tarihi derslerine giren öğretim üyesi..dersleri sandalyenin üstüne çıkarak anlatan,ses tonlaması ve üslubuyla oldukça etkileyici bir hocadır kendisi..
    ayrıca hürel kardeşlerden biri..
    (bkz: 3 hürel)
  • ölerek yasiyorum adlı kitabın yazari. ayni zamanda ressammış.
  • üstâd'ın son eseri icin (bkz: istanbul'u geziyorum gözlerim açık)
  • dersleri inanılmaz zevkli ve güzel geçen kişi.2 saat uçup gidiyor sanki.
  • tez zamanda kültür bakanı olarak görmek istediğimiz şahsiyet.
  • istanbul ticaret üniversitesinde istanbul ve kent kültürü derslerine giren, istanbul bilgisine ve sevgisine şapka çıkardığım kişi...
  • bir sevmek bin defa ölmek demekmiiiiiiiiiiiiiş şarkısıyla bildiğiniz 3 hürelin 1 hüreli (ki bu da haldun olanıysa) gün gelir de üniversitede karşınıza çılgınından bir öğretmen olarak çıkarsa; evrenin bana göndermiş olduğu bir bonus diye bakabilirsiniz duruma... marmara üniversitesi iletişim fakültesinde 4 yıllık hayatın daha ilk yılına başlamışsınızdır. deprem nedeniyle okul zarar görmüş ve yapılmış prefabrik bir konutta ders yapılmaya çalışılır. zaten ilk yıldır, zaten yapı olarak sizi hayal kırıklığına uğratmıştır okul, zaten düşündüğünüz gibi haber yapmaya hemen çıkılmamıştır bir de üstüne sanat tarihi veriliyordur. bütün olumsuzluk bildirgeci zatenlere rağmen o ders sevilir. fakülteye bağlı her 3 bölümün eksiksiz katıldığı tek ders olur. olmalıdır da tabi çünkü haldun hürel veriyordur o dersi! kendisi sadece sandalyelerin değil masaların üstünde gezerek tarihi anlatır, sanatı daha da bir yaklaştırır saçlarındaki bandanasıyla, hazırladığı ders notlarıyla, anlattıklarıyla, anlatım tarzıyla ders anlatmazdı da o yılın en iyi oynunu sergilerdi sahnelerde.. şuan yanlış bilmiyor isem istanbul ticaret üniversitesi'nde sanat tarihi dersi vermektedir. öğrencilerine imrenmeme, öğrenciliğimi özlememe neden olan hocalardan biridir.
  • anlat istanbul adlı kitabını bir an önce tedarik edeceğim,yazar,gezgin,müzisyen, akademisyen, "all in one/hepsi bir arada" insan..

kendisini istanbul aşığı ve ötesinde istanbulun sahibi olarak nitelendiren,
    bir çok insandan fazla istanbulu tanıyan,
    yapılması gerekip de yapılmayan şeyleri bilip, yapılmamasına sinirlenen,
    araştırmayı seven,
    meraklı,
    çalışkan ( bkz: kitapları)
    ......

insandır kendisi..örnek alınmalıdır.
  • an itibariyle kanal 24'te bir şarkısın sen adlı programda 3 hürel hakkında konuşan güzel insan.
  • adı sanki elf adı gibi ya. biraz zorlayınca tam elf adı.
hesabın var mı? giriş yap