şükela:  tümü | bugün
  • silikon vadisi'nin gülşen bubikoğlu'su mühendis kardeşimiz. kafa zehir gibi maaşallah.

http://www.hurriyet.com.tr/…imak-istiyorum-40740024

https://www.sabah.com.tr/…edan-turkiyeye-beyin-gocu
  • şaka mı acaba ya?
    hem dahi hem güzel hem tatlı lan. bulsana beni hale :)
  • hahaha google'da çalıştı ve herkes gibi buradan kaçmak yerine buraya döndü diye iki gazeteye haber olmuş.

1- google'da çalışmak için dahi omaya gerek yok.
    2- buraya döndüğüne göre kendisi "yerli ve milli" ona diyecek bir şeyim yok. yerliliğin ve milliliğin hayrını görsün.
    3- giden binlerce mühendisi göremeyenlerin bir mühendis geri döndü diye türkiye'ye beyin göçü demesi aslında ülkenin durumunu gösteriyor.
    4- silikon vadisini taşıyacakmış buraya :))) ya ben neyse bir şey demiyorum

güleriz ağlanacak halimize.
  • google'da çalıştığı için dahi diye nitelendirilmeyen bi hatun. dahi dahiyi ilk bakışta tanır, belki de ondan dahi diye nitelendirilmiştir.

işin asıl şaka gibi olan kısmı ise hem dahi, hem güzel hem de tatlı olması. çok nadir bulunur bir şey yani :)
  • “mükemmeli hazırlamaktan çok işin bitmiş olması önemli” felsefesini google’dan öğrenmiş iki gözümün çiçeğidir.

sonunda türkiye’de popüler kültürün parçası olma potansiyeli olan, hayranı olacağım bi kadına denk geldim.

buradan sesleniyorum, çaylar benden manzara senden. hazır 14 şubat yarın...
  • hakikaten de gülşen bubikoğlu’na ne kadar benziyor! sözlüğe yazılmış mı diye bakayım dedim, yazılmış. ben böyle kadınları son zamanlarda keşfettikçe mutlu oluyorum. daha doğrusu türkiye’den gidip başka ülkelerde böyle hikayelere sahip olan, buradaki gençlere de örnek olma potansiyeli taşıyan ve bunun ulaşılabilir bir şey olduğunu göstererek kendi ülkesi için de bir şeyler yapmaya cesaret veren insanları gördükçe mutlu oluyorum.
  • gerçekten de konyalı bilim adamları diye bir şeyin var olduğunu öğrenmeme sebep olan kişi.
    daha önce açılan başlığa hede verdim ama şimdi başımıza iş almayalım düzeltme: (bkz: konyalı bilim insanları)