şükela:  tümü | bugün
 • ebesini görmüş kurlardan sonra vuku bulamamış eylem.
 • (bkz: göt ister)
 • yazar kasa fırlatılacak kadar yaklaşılamamasından ötürüdür. rampalı bi sistemle olabilir. bu krizi bilmem ama bi sonraki krizde ancak mancınıkla olabilir.
 • yeni tip yazarkasalar pos özelliği olduğundandır hem küçük, hem de pahalı...bu özelliklerinden ötürü fırlatıldığunda ses getirmeyeceği gibi mevcut ekonomik durumda pahalı bir cihazı heba etmek bize yakışmaz.
 • yazar kasayı, cb'nin veya başbakanın yakınına kadar fırlatabilecek katapult sisteminin henüz yapılamaması nedeni ile gerçekleştirilememiş eylem. son aldığım duyumlara göre eldeki katapult yazar kasayı korumaların önüne bile ulaştıramamakta.

  kaynak: mabadım.
 • vatandasin dolar bozdurmaktan yazar kasa firlatacak vakti bulamamasindan kaynaklidir.
  (bkz: hep amerikanin oyunlari bunlar)
 • yazar kasa fırlatma özgürlüğünün olmadığını bilen halktan kaynaklanmaktadır.ecevit zamanında fırlatıldı cunku halk bılıodu kı istediğimi yaparım ülkede özgürlük var.şimdi yapan adamın basına geleceklerı herkes tahmın edebılıodur
 • bülent ecevit döneminde tüm gazeteler adama düşmandı. ülkeyi en mantıklı şekilde yönetmeye çalışsa da, dünyada yaşanan ekonomik krizin tüm suçu bülent ecevit'e ve "anayasa fırlatmaya" bağlandı.
  hele bir "yazarkasa fırlatma" vardır ki, o gazetelere tam da istedikleri fırsatı vermiş oldu, halen unutulmayacak bir şekilde insanlara yansıtılmıştı.

  2002'de akp iktidara gelmeden önce, biraz da bunun hıncı olsa gerek, aynı gazeteler akp'yi övmeye başladı. bir kurtuluş simidi, özgürlükler sembolü gibi sunuldu. bu tutumları, parti iktidara geldikten sonra da devam etti. mesela "ananı al da git" olayı vardır ki, yazarkasa fırlatma'nın tersine sessiz geçiştirilmeye çalışıldı. birkaç karikatür dergisine konu oldu ama şimdi hatırlanmıyor bile.

  akp sadece medyanın bu heyecanlı tutumuyla yetinmek istemedi. onları ekonomik yönden sıkıştırıp baskılayıp kendilerine çanak olmasına mecbur bıraktı. yandaş gözüken medya gruplarını kendi himayesine kattı ve onları daha da yandaş yaptı.

  tayyip akıllıydı, dışarı çıkarken etrafını 20 metre yarıçapıyla saran bir koruma ordusuyla dolaşıyordu. haliyle "yazarkasa fırlatacak" veya benzeri bir "ananı al da git" olayı yaşatabilecek insanların kendisini uzaktan dahi olsa görmesine mani oldu.
  olabilecek tatsızlıkları da zaten bu medya kapatıyordu.

  şu an, bülent ecevit'in döneminden çok daha kötü bir krizle karşı karşıyayız. bu, dünyaca yaşanan bir krizin de etkisi değil, tamamen ülkenin kötü yönetilmesinden kaynaklı bir etki. ama muhteşem biçimde yandaşlamış medyamız, bunu "fetö'nün hain planları" şeklinde sunmaya ve halka yedirmeyi başarıyor.

  işte bu yüzden ikinci bir yazarkasa fırlatma olayı yaşanmadı.