şükela:  tümü | bugün
  • az önce facebook'ta denk geldiğim, vicdanı sikip atan, insanı nefretle dolduran haber. sanırım demokrasi aşığı ılımlı muhalifler tarafından bu barbarlık yapılıyor. video linkini paylaşıp paylaşmamak gerektiğini bilmiyorum o yüzden linki buraya koymayacağım. artık "ılımlı" olanından soğuğuna kim bunların kökünü kazırsa o benim ve insanlığın kahramanıdır. şerefsizler.
  • (bkz: seccel seccel ena 3alewi)
    boğazda erlerin boğazını kesen zihniyetle aynı yapının işidir. bu çeteleri silahlandıranlardan kollayanlardan hesap sorulur elbet.
  • saatlerdir izah etmeye uğraşıp da boğazımın düğümlenmesi nedeniyle hakkında bir türlü iki satır yazamadığım olaydır. öso bünyesinde faaliyet gösteren, türkiye ve abd tarafından açıkça desteklenen nureddin zengi tugayı, halep'in handarad kampında yaşayan 12 yaşındaki filistinli bir mülteci çocuğa 'esad'ın askeri' diyerek işkence yaptı ve küçücük bedeniyle direnen bu kahraman çocuğu başını keserek şehid etti. filistinli çocuğa ‘esad’ın askeri’ denmesinin temel sebebi, israil işgâlinin ardından suriye’ye sığınmak zorunda kalan filistinlilerin de suriye ile beraber hareket ederek cihatçılarla mücadele etmesidir. derken çocuk yakalanıyor... yaralı ele geçirilen çocuğu tedavi ediyormuş gibi yaparak, çocuğun beline serum diye şampuan kutusu takıp dalga geçiyorlar (bir iddiaya göre ise, kafası kesilirken acıyı daha fazla hissedebilsin diye yaralı ele geçirilince şampuan kutusunda gerçekten serum bağlanarak ilk yardımda bulunuluyor). özgür suriye ordusu halep medya sorumlusu bashar fando; "şu an onu (çocuğu) haşlamayı tartışıyoruz" diye paylaşımlar yapıyor. bkz* nureddin zengi tugayı ideolojik olarak selefî değil, ihvancı bir grup. ılımlı islâm dedikleri bu yâni, bir çocuğun kafasını bedeninden ayırmak. bu tugayın bağlı bulunduğu öso adlı çetenin paçavralarıyla yurdun dört bir yanında 'demokrasi nöbeti' tutuluyor şimdilerde. bkz* evet, ülkemizin karşı karşıya kaldığı amerikancı fetö darbesi ve halka uygulanan şiddet korkunçtu, en az teslim olan silâhsız mehmetçiğin linç edilmesi kadar... ama ülkenin içinden geçtiği şu cenderede bir an olsun düşünmüyor değilim; ilâhi adalet diye! çünkü, suriye'yi kan gölüne çeviren bu alç-ak, namussuz çetelerin kanı var pek çoğumuzun elinde. ah'ın bizi rahat bırakmayacak çocuk, bırakmasın da. bilindiği gibi suriye ordusu halep'i kuşattı, halep er ya da geç özgürleşecek; "vallah benimhikin" (vallahi sizi sileceğiz)

haber linki bkz*
  • neden suriye halkı'nın cihatçıları ezip geçmesi gerektiğini gösteren görüntülerdir.
  • tip, kilik, kiyafet, mizac olarak turkiye sokaklarinda gordugumuz suriyeliler'e cok benzeyen adamlarin yaptigi vahset.
  • @southfronteng adlı twitter hesabında görseli paylaşılmış maalesef. izlerken kanım çekildi, kalbim duracak gibi oldu, yığıldım kaldım resmen. elinde çocuğun başıyla tekbir çeken nureddin el zinki örgütüne bağlı o manyağın üzerindeki hücum yeleği, belki elindeki bıçak, iğrenç sırıtmalarla izleyen itlerin attığı mermiler, videoyu çektikleri telefonlar belki bizim vergimizle alındı. insan bu vahşete ortak olduğunu düşündükçe çıldıracak gibi oluyor. bu sahneyi de gördük ya, yansın bu dünya, yok olsun.
  • okuyunca bile insanın kanını donduran olay. videoyu açmaya cesaret bile edemiyorum.

yakın zamanda halep, idlib ve cihatçı işgali altındaki tüm kentler teker teker özgürleştiğinde bunun hesabını verecekler.
  • suriye ordusu'nun cihatçıları ülkelerinden tümüyle sikip atacağı günlerin yakın oluşu dışında bir tesellimin bulunmadığı sayısız vahşetten sadece birisi.
  • akp destekli zengi tugayı tarafından yapılmış vahşettir.

türkiye'de çıkacak olan herhangi bir iç savaş durumunda rte aşığı bu muhalifler akp'ye olan minnet duygularını akp karşıtlarının kafalarını keserek ispatlayacaktır hiç şüpheniz olmasın.