• henuz turkceye cevrilmemis tom robbins romanı.
 • artik siriustan gelen kurbaga adiyla turkceye cevrilmis olan eser.
 • potansiyel sozluk kullanicisi.
  (bkz: birden cok kelimeden olusan ilginc nick tandansi)
 • hırslı melez güzeli gwendolyn mati borsa simsarıdır. paskalya arifesinde borsa çökünce, kendine ve müşterilerine ait paraları kurtarmanın derdine düşer. aynı zamanda imana gelmiş bir maymunun kaybolması, sokak serserilerinin saldırısına uğramak, 130 kiloluk kaftanlı-türbanlı medyum arkadaşının sırra kadem basması gibi kariyeriyle ilgisi olmayan meselelerle boğuşmak zorunda kalır. bunlar yetmezmiş gibi timbuktu'dan yeni gelen kurt borsacı larry diamond da dağılmış hayatının tam ortasına düşer. gwen, işiyle ve parayla ilgili hırslarını tatmin etmek için binbir dolap çevirmeye çabaladığı üç gün boyunca larry'nin aykırı tavırlarının ve cinselliğinin cazibesinden kurtulamaz. onun etkisiyle kurbağa nüfusunun neden hızla azaldığı, afrika'nın ücra bir köşesindeki bozo kabilesinin sirius yıldızıyla ilgili sırlara binlerce yıldan beri nasıl olup da vakıf olduğu, eski çin imparatoriçesinin ucu yeşimden kristal lavmanıyla rektum kanserinin tedavi edilip edilemeyeceği, tarot kartlarından birinin değiştirilmesinin anlamı gibi sorularla uğraşır...
  tom robbins, yayınevimizden çıkan parfümün dansı, dur bir mola ver ve ağaçkakan'da olduğu gibi bu romanında da kahramanlarını bambaşka bir atmosfer içinde yeniden yaratırken gerçekliğin bilinmedik yanlarına projektör tutuyor. hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını vurgulayarak, trajikomik bir çılgınlık içinde dönüp duran dünyamızın altüst olmuş değerlerini benzersiz bir biçimde sorguluyor...
  gene hınzır, bilge, erotik ve kışkırtıcı...
  "bu sadece eğlencelik bir kitap değil. okuru, parlak ve zekice ayrıntılarla örülmüş hınzırlıkların, kehanetle ve binbir tuhaflıkla kaynaşan karanlık bir olay örgüsünün içine fırlatıp atıyor."
  the oreganian
  (arka kapak)
 • sirius takımyıldızı, kurbagalar, tarot kartlarının ve üzerindeki resimlerin anlamları, bozo kabilesi ve rektum kanseri gibi birbirine çok alakasız görünen birçok konuyu içinde barındıran ve gwen mati'nin 5 nisan akşamı başlayıp 9 nisan da sona eren 4 günlük hikayesini (ya da hayatının nasıl değiştiğini) anlatan, masalımsı, bi diğer tom robbins kitabı. kitabın en aşık olunası karakteri larry diamond da bu hikayenin tam ortasında yer alır ki okuyanların hemen farkedeceği gibi tom robbins kendini bu karakterle özdeşleştirmiştir. bi de ısrarla (bkz: sirius)
 • tom robbins'in kitapta gecen bilimsel savlarin kaynaklarini sonuna ekledigi kitap.
 • cok tuhaf bir sonu olan kitap. tom robbins amcamiz yine dokturmus, orasi tamam da, sanki devami yazilacakmis ya da son bolumleri cevrilmemis hissi veren yaratici, hinzir ve komik; kisaca eglenceli bir eser. yine de bir saheser degil. (bkz: parfumun dansi) (bkz: agackakan)
 • "bu sadece eğlencelik bir kitap değil. okuru, parlak ve zekice ayrıntılarla örülmüş hınzırlıkların, kehanetle ve binbir tuhaflıkla kaynaşan karanlık bir olay örgüsünün içine fırlatıp atıyor." yorumuyla, tom robbins'in en az diğer kitapları (bkz: ağaçkakan), (bkz: parfümün dansı), (bkz: dur bir mola ver) kadar sürükleyici, merak uyandırıcı eseri.
 • bence agackakan ve parfumun dansindan sonra az kalan daha yavas olan ancakl elbetteki guzel olan ilginc roman
 • ayrica ayni adli kitabin bir yerinde larry diamond bu sozu aynen kullanir. fakat bu kadar guzel bir kitap ismini ayrinti yayinlari nasil sirius'tan gelen kurbaga haline sokmustur hayretler ederim.
hesabın var mı? giriş yap