şükela:  tümü | bugün soru sor
 • source motorunun nimetlerine yeni nimetler eklemek dolaysıyla mevcut motoru kullanılmak sureti ile tasarlanacak oyun.
  bu doğrultuda senaryoya ağılık verileceği düşünülülebilir. birçok kişinin hl2 nin senaryo açısından vasat olduğunu söylediği de göz önüne alınırsa yapımcılar tüm zamanlarını senaryoya harcayacaklardır büyük ihtimalle.

  bir sürpriz olmazssa yine gordon freeman olacağız. ne ölmez adammış beaah...
 • resmi olarak açıklanmış gibi olmuştur:
  http://www.stuffwelike.com/…life-3-world-exclusive/
 • oynun yeni bir resmi daha bulunmaktadır.
  http://www.sedentario.org/…008/03/hl3source2ws7.jpg
 • şöyle bir şeye benzeyecekmiş;

  http://www.eksibition.org/eksibit38288.html
 • half life 3 ü bilmem ama half life 4 ün taş ve sopalarla yapılacağına eminim
 • bundan önce sırada half-life 2 episode three vardır.
 • gameinformer dergisinin 2011 yılında çıkacak oyunlar arasında yer verdiği oyun.
 • half-life 2 episode serisinin tamamlanamamış olduğunu düşünürsek (bkz: half-life 2 episode three) bu oyun için heveslenmememiz gerektiğini bize öğretmeyi başarmış olan valve ve gabe newell'a buradan teşekkürlerimi sunuyorum.
 • muhtemelen bir sonraki nesil konsollar* çıkana kadar kavuşamayacağımız oyundur kendileri.

  nedeni ise;
  half life oyunları diğer bütün etmenlerin yanı sıra grafiksel ve teknolojik olarak da oyun dünyasının hep zirvesinde olmuştur. fps türünde hep üst sınırı belirlemiştir. yeni çıkacak bir half life oyununda da şimdiki nesil grafikleri beklemek olmaz tabiki. bir sonraki nesil netleştiğinde valve' in cry engine' i falan sakız niyetine çiğneyecek kalitede bir oyun motoruyla * ortaya çıkıp ağa babanız geldi modunda masaya oturacağını tahmin ediyorum.

  ha niye bir sonraki nesil? çünkü cevat yerli' nin de yaptığı gibi gabe newell' da bu işin konsollar olmadan olmayacağını anladı. yeni half life oyununu sadece pc için çıkarma ihtimali artık sıfır*. şu anki nesil konsolların da gücü muhtemelen half life 3' e yetmeyecektir. onun için neden half life 3' ü yapmıyorsunuz diye valve' e çıkışmak yerine playstation 4' ü çıkarın artık diye sony' e* höykürmek daha mantıklı şu noktada. çünkü şu an valve' dekilerin harıl harıl oyunu geliştirdiklerine ve duyurmak için yeni nesil konsolları beklediklerine eminim.

  her şeyin ötesinde oyunlar özellikle de fps oyunları artık o kadar yavanlaştıki yeni çıkacak bir half life oyunu ilaç gibi gelecektir oyun dünyasına. eskiden binbir çeşit mükemmel fps oyunları çıkardı. şimdi bi call of duty olayı tuttu diye bütün oyunlar onu kopyalıyor ve birbirinin aynısı bi ton oyunla dolu ortalık.

  yıllar önce half life 2' nin ilk duyrulduğu ve teknoloji demolarının gösterildiği o e3 fuarından çıkan videoları hatırlıyorumda, yıllardır oyun sektörü o kadar yerinde sayıyorki yeni bir oyun duyurusunda ağzımdan salyalar aka aka gözlerime inanamayan bir biçimde sığır gibi ekrana bakarken "ananıskim o nası oyun la" diye sayıklamayı özlemişim. half life 3' ün bu özlemime-özlemimize yakın zamanda son vermesi dileğiyle...

  p.s. : gman ne ayaksın bi anlayamadık ama bu sefer kaçacak yerin yok olm.
 • resimlerden anlasildigi kadariyla taşlar ve sopalarla olmayacak oyundur..