şükela:  tümü | bugün
  • haftaya duyurulacağı yönünde dedikodular olan, valve'ın yeni vr oyunu. half-life 2'nin öncesini anlatacakmış ve 12-16 saat civarında sürecekmiş. ana karakter de oyunun adından anlaşılacağı gibi alyx vance olacakmış.
  • bana snickers verme, bana yemek ver.

neyleyim alyx'i, neyleyim vr'ı, half-life 3 olmadıktan sonra.
  • half life 2'nin öncesini anlatan, alyx olarak oynadığımız, muhtemelen vr sektöründe devrim yaratacak oyun. klavye mouse ile oynanan versiyonu çıkmayacak, 12 aralık'ta game awards etkinliğinde açıklanacak.
  • sadece vrile oynanabilecek olma ihtimali 12 yıldır half-lifeoyunu bekleyen şahsımı biraz gerse de, 7 hours war'ı konu alabilecek ve ilk iki oyun arasındaki devasa plot hole'u doldurabilecek potansiyele sahip bir oyun gelirse (ki sanmıyorum), bana vr headset aldıracaktır.

bana umut verme, inanırım.
  • biz bunu 28 kere söyledimiştik zaten;

(bkz: half-life 3/@susamli cubuk)

şimdilik dedikodular üzerinden çok konuşmaya değmez, fakat ben bioware taktiği olarak valve'in "bilinen olaylar öncesinin konu almak stratejisini" mantıklı buldum. half-life 2 ve 1 arasında büyük olaylar zincirleri var ancak biz çok azını biliyoruz.

half-life 3 çıkarıp, zaten sızmış olan devam senaryosunun muallaklığı ile ve fanların bunun üzerinde oluşturacağı baskıyı göğüslemek yerine, böyle ara bir oyun çıkarıp piyasanın nabzını ve gazını almak iyidir diye düşünüyorum.

oyun açıklansın resmi olarak, yazarız bir şeyler.
  • hayatında vr aygıtını kafasına geçirmemiş biri olarak, çıktığı gün sırf half-life evreni uğruna bulduğum en yakın vr aygıtına yapışacağım.

yıllar sonra bünyeleri heyecanlandıran oyundur.
  • genellikle bu tarz sızıntılar, half-life açısından konuşulduğunda hiçbir zaman gerçeği yansıtamadı.

alyx hikayesi anlatılması gereken, gordon freeman'dan sonraki en önemli karakterlerden biri. ancak half-life 3 gelmeden bunun yapılması bana göre tamamen saçmalık.

sadece vr için çıkma olayı ise tamamen fiyasko ve aptallık. böyle bir şey yapacaklarsa hiç çıkarmasınlar daha iyi. ne kadar müthiş ve oyun sektörünü değiştirecek olursa olsun bunu destekleyemem. kesinlikle pc desteği ile gelmeli.

tabii bir yandan düşündüğüm zaman, half-life alyx, half-life 3 vr için bir deneme oyunu olabilir. eğer ki half-life alyx'te güzel bir başarı elde ederlerse ki edecekler, eminim mükemmel bir half-life 3 önümüze sunulacaktır.

tek istediğim bir şey var, lütfen sadece vr için çıkarmayın. onun dışında grafikler, oyun motoru vs. zerre umrumda değil. o hikayeyi ve atmosferi tekrar yaşamak istiyorum! eminim benim gibi binlerce kişi bunu istiyordur.

yeni haberleri merakla bekleyeceğim.
  • valve tarafından resmi olarak duyurulmuştur. vr oyunu olacak.

https://twitter.com/…tatus/1196566870360387584?s=20
  • half-life ile ilgili bir şey gelsin de ne gelirse gelsin diye bekliyorduk, vr oyunu da olsa sonunda bir şey duyurdu valve. half-life 3 için daha da umutluyum artık. bir gün mutlaka gelecek o oyun.
  • --- spoiler ---

bildiğiniz üzere aslen afro american olan alyx vance ablamız geçen onca seneden sonra eşcinsel olmuş kendine lgbt+r sevgili yapmış. gel gör ki uzaylı yaratıklar atmosfere uzaylı gazları salıp eko sistemi yok etmeye çalışıyormuş, alex ablamız durur mu hemen lgbt+r yarine " bekle beni tatlı şey dünyayı kurtarıp geliyor" demiş ve macera başlamış.

--- spoiler ---

şaka bir tarafa ama yıllar sonra hele böyle dandik bir dönemde bok gibi senaryosu olacak oyundur.