şükela:  tümü | bugün
  • halinin uzerine serilmek suretiyle evinizde ki halinin kirlenmemesini saglayan pike.

eve geldigimde beni once soka sonra dumura ugratmis nesnedir ayni zamanda. zaten halihazirda evlerimizde hali kullanirken halinin ortusune ne hacet efendim. madem hali kirlendiginde yikamasi zor oluyor o zaman hali ortusu dedigin menem seyi kullan hali yerine. evlerimize aldigimiz abidik gubidik nesneler cogaldikca bogulayaziyorum * artik. zannimca yakinda evlerde insanlar yerine sadece esyalar oturacak, insanlara yer kalmayacak.
  • kendisi bizzat bir ortu olan halinin ortusudur, akillara zarardir, cilgin turk annesinin level atlama ibaresidir. bunu seren donussuz bir yola girer.
  • ona savan denir.
  • bahse girerim bu saçmalık dünyanın başka hiçbir yerinde yoktur.

(bkz: kirleniyor efendim durduramıyoruz)
    (bkz: halıyı ne sikime aldın afedersin)
  • reklamlara aldanip dunyanin parasina aldigim, beş para etmez kumaş parçaları. heryerde insanlar ayila bayila övdügü bu ürün tam anlamiyla bir hüsran.. ticari ahlaklarindan dolayi (bkz: yenibistil.com)
  • düşününce çok mantıksız geliyor, 'hani eve temizlikçi çağırdığı için ev temizleyen anneler'e hitap eder bir tarzı olduğunu düşünüyordum. ama özellikle eski, acayip renkli halıların kullanım dışı kalmasını önleyen bir şey olduğunu fark ettim. bazı güzel tasarımlar var ve eski halıları odaya uygun bir hale getirmeye yarayabilir. bir arkadaşım yapıyor, güvenilir. http://www.pasajhome.com/ şu adreste bakabilirsiniz.
  • saatlerce desenini beğenemez, dükkan dükkan gezer, zor bela karar verir ve dünyanın parasını ödeyip halıyı alır. sonra hiçbir şey olmamış gibi ne idiği belirsiz bir örtü alıp o binbir emekle örülmüş halıyı halkın kullanımına kapatır. evdeki halıyı koruma ve kollama kanunu var sanırım. bir yeni gelin atasözü der ki "evi gösteren halı ve perdedir". sanki evin içinde şarap kadehi ile dolaşıyoruz anasını satayım.