• sırf takımının zaferi uğruna her maç işini yapan, etliye sütlüye karışmadan topunu oynayan adamdır. öyle ki, maç boyu gelen topu yılmadan uzaklaştırır, yerinde müdahale etmeye çalışır. hücumdaki takım arkadaşları hata yaptığında "olsun beyler bravo" diyerek motive etmesini de bilir, kendisi hata yaptığında efendi efendi özür dilemesini de. havadan top gelir aslanlar gibi çıkar vurur kafasını, savaşçıdır. topa girmekten çekinmez, dosta güven rakiplere korku verir. hiçbir zaman spot ışıklarının altında olmasa da motivasyonu tamdır, yılmaz, yıldırmaz. adeta captain america gibi destek olur takımına. savunmacıların övülmemesini çoktan kabullenmiştir, ama o sorun etmez, underrated olmak kendisi için bir yaşam tarzıdır artık. pepe misali çıkardığı maçtan sonra "ayağınıza sağlık beyler" der, efendi efendi çekilir köşesine. evinde annesi veya eşi, maçı soran ilk kadın kişisi tarafından "kaç gol attın" sorusuna maruz bırakılır. "hiç" der, "ama ben savunmadaydım". karşı taraftan genellikle "hmm .s olsun" cevabını alır, anlatamaz derdini. "fm'de olsa 9.7 ile oynardım" diyemez, anlamaz karşısındaki onu. ama o çoktan kaderiyle yüzleşmiş, olgun bir insandır.
  • gobeklidir koşamıyordur.

(bkz: kendimden biliyorum)

(bkz: kaynak ben. başka organım değil)
  • adam gibi adamdır.
    ne iş versen yapar,görevinin sorumluluğunu ve bütüne katkıyı çok iyi benimsemiş insandır.
  • eski topçulardandır . yeri geldiğinde bindirme yaparak son dakika golünü atar ve maçı bitirir.
  • hücum bölgesinde oyunun tıkandığı anda 'sikerim lan oynayacağınız topu' diyerek, bir anda ileri fırlaması da oldukça olası olan adamdır.
  • hatunların efendi adam yerine piç tercihindeki efendi adam kendisidir.
  • görev adamıdır, tetikçidir. topa her müdahalesinden sonra "... chiellini büyük bir soğukkanlılıkla araya girdi" cümlesini içinden geçirir.
  • görev adamı olup,adam gibi adamdır.
  • benim lan bu.

yas ilerleyince fizik duser, teknik ve cirkeflik gelisir.

artik uzun pasi alan adam olmak yerine (zaten alinca ne olacak? gobegi, gotu cevirene kadar 3 genc basinda dikiliyor) uzun pasi atan adama evrilmektir.

20li yaslarinin basinda deli gibi depar atan genclerin ayagina teslim top atmaktir.

yas buyuk oldugu icin rakip takim forvetini ittirip kaktirmak, dove dove kaleden uzaklastirmaktir. itiraz ettiginde de, abiyim lan ben ayari cekmektir.

macin son dakikalarinda ataga cikmak dogrudur, cunku butun mac kosan elemanlarla ancak macin sonunda ayni kondusyon seviyesine gelinir.

genc kardeslerimizin hepsi calim manyagi, forvey delisi oldugu icin her zaman genc kadronun +1'idir, defansinin belkemigi, geriden oyun kuran adamidir.

mac sonunda da genclere gazoz, su ismarlar, arac ile evlerine birakir.
  • kesinlikle ikinci yarının ortalarına doğru bu adam defanstan topu alır karşı ceza sahasına kadar herkesi çalımlayıp girer golünü atar ve görev yerine geri döner. tam bir asker disiplini vardır bu kişide. asla piç insan olmaz bu kişi. her sırrınızı paylaşabileceğiniz adam gibi adamdır bu insan.
hesabın var mı? giriş yap