şükela:  tümü | bugün
  • kat'i suretle güvenli olmayan istasyondur. ıstasyondan inip herhangi bir yakaya gitmek için kullanılan yaya yolunun korkulukları gerçekten çok güvensiz. seçim propogandası için bitmemiş hattın açılmasına bağlıyorum bunu...
  • hiç bir bankanın atm sinin olmadığı istasyon. manzarası güzel o ayrı.
  • vagonların üzerindeki havalandırma vs.lerin teknik anlamda yağmur vs.den nasıl etkilenmediğini anlamadığım ancak hat üzerinde tüm vagonların üst kısımlarının paslanmasına yol açan istasyon.
  • şehrin ortasında tenha kalmayı başarabilen metro durağı.güzel bir manzarası var.geç ve erken saatlerde ise ürkütücü.tinercisi ve balicisi eksik olmayan şehirde saldırıya uğramak için çok güzel bir mekan.eski bir şehir için fazla modern bir tasarıma sahip.mimar sinanı mezarından kaldıracak değiliz fakat şehrin mimarisine daha uygun tasarlanılabilirdi demekten kendimi alamıyorum.lale demedim dikkatini çekerim ama istanbul'un hüzünlü vakarına karşın oldukça keskin ve saldırgan.
  • haliç'e doğru denizi göreceksin sakın şaşırma..
  • açılalı henüz bir sene olan bir istasyonda neden zemin çalışması yapılır merak edenlerin uğraması gereken yenikapı-hacı osman metro hattı durağı. *
  • seneler evvel neden insanların nikâh töreni için bu istasyonu kullanmadığını merak etmiş, belediyeye yalvarmayı bile düşünmüştüm. hatta sevgilimle nikâh şekeri diye avuç avuç jelibon dağıtmak hususunda da anlaşmıştık. mesele yalnız manzara değildi, huzur ve ışıklandırmaydı, sonra metroda şişhane-yenikapı arası gidenlerin fark edeceği gibi bir bu durak geçişinde istanbul'un iki farklı hâli görülebiliyordu. e ilişki üç-dört ay belki sürdü. belediye de geçenlerde bu organizasyonlar için metro duraklarının kiraya verilebileceğini açıkladı. umarım ilk kez benim cenazem bu duraktan kalkar, ne diyeyim.
  • akşamüstü denk gelirsem tur attığım istasyon. bi de burası ağa kapısında hoş gözüküyor akşamları. gündüz görüntü berbat.