• kat'i suretle güvenli olmayan istasyondur. ıstasyondan inip herhangi bir yakaya gitmek için kullanılan yaya yolunun korkulukları gerçekten çok güvensiz. seçim propogandası için bitmemiş hattın açılmasına bağlıyorum bunu...
  • suriyelilerin her daim kullandığı istasyon.
  • hiç bir bankanın atm sinin olmadığı istasyon. manzarası güzel o ayrı.
  • vagonların üzerindeki havalandırma vs.lerin teknik anlamda yağmur vs.den nasıl etkilenmediğini anlamadığım ancak hat üzerinde tüm vagonların üst kısımlarının paslanmasına yol açan istasyon.
  • şehrin ortasında tenha kalmayı başarabilen metro durağı.güzel bir manzarası var.geç ve erken saatlerde ise ürkütücü.tinercisi ve balicisi eksik olmayan şehirde saldırıya uğramak için çok güzel bir mekan.eski bir şehir için fazla modern bir tasarıma sahip.mimar sinanı mezarından kaldıracak değiliz fakat şehrin mimarisine daha uygun tasarlanılabilirdi demekten kendimi alamıyorum.lale demedim dikkatini çekerim ama istanbul'un hüzünlü vakarına karşın oldukça keskin ve saldırgan.
  • haliç'e doğru denizi göreceksin sakın şaşırma..
  • açılalı henüz bir sene olan bir istasyonda neden zemin çalışması yapılır merak edenlerin uğraması gereken yenikapı-hacı osman metro hattı durağı. *
  • akşamüstü denk gelirsem tur attığım istasyon. bi de burası ağa kapısında hoş gözüküyor akşamları. gündüz görüntü berbat.
  • birkaç sene evvel, benim için çok kıymetli biriyle karşılaşmamı sağlamış metro istasyonudur. işten biraz geç de olsa çıkılmış, metroyla eve gidilmeye çalışılıyor. birden o simayı görüyorsun karşında, inmene de azıcık kalmış. süratle birkaç şey konuşuyorsun, tanışıklığınıza vesile olan birini de yâd ediyorsun o küçücük zaman diliminde. haberleşelim, görüşelim dilekleriyle iniyorsun metrodan. yürüyen merdivenlerden çıkarken yüzünü de geçtim yüreğinde bir gülümseme...

biraz zaman geçiyor, bu sefer akla hiç gelmeyecek bir yerde tesadüf ediyorsun aynı kişiyle. sorular, cevaplar, güzel dilekler, senin gönlünden akanlar, o gönülde karşılığını bulamayanlar (bunu daha sonra anlayacaksın tabii), sabahlamaklar, uykusuz işe gitmekler, aklı kalmaklar, özlemekler vs. derken aydınlandığın an. gönlündeki gülümsemenin sönüvermesi, yerini kocaman bir kırgınlığa bırakması. hem çok kırgın, hem çok kızgın olmak, ünlemli de hatta bak!

senden “ferah”ın ‘h’sini almasına, -“huzur”un da ‘h’si üstelik- o çok sevdiğin “üç”ün gözüne artık o kadar da sevimli görünmemesine, sigara içerken aklına hep gelecek olmasına, şiire bile küsmene, derdini kimselere diyememene, uzunca bir süre stabat mater dinleyememene, badem ezmesiyle artık bir derdinin olmasına, mutluluk kaynağı bir topaç nasıl mutsuzluk verir insana bunu öğrenmene ve anlatmaya mecâlinin olmadığı paramparça edilen daha birçok şeye...
    her şeye rağmen allah selâmet versin diye geçmesi yüreğinden ne zaman aklına düşse.

aradan onca zaman geçmesine rağmen ne zaman geçsem bu istasyondan binenlerin arasında onu arar gözlerim. üstelik aynı güzergâhı kullanıp kullanmadığını bilmiyorum bile.

bütün bunlardan mütevellit yüreğimin sıkışmasına sebep olan metro istasyonudur haliç. bak haliç’te de ‘h’ var...
  • istanbuldaki en güzel manzaraya sahip istasyon olabilir.
    rayların altından yürürken* metro geçerse, çıkan ses korkutabilir. *
hesabın var mı? giriş yap