• başlığı açan adamın adı heraklitos, rumları eleştiriyor amk!

tanım: dini bir merasim.
  • selanik'te her 10 kasımda gerçekleşen anma törenlerinden habersiz gerizekalının açtığı başlık.
  • bu ulkede bunun gibi baslik ve haberleri gorup, o anca calisan 3 beyin hucresiyle yorumlayip, ondan sonra kendine vazife cikarip, elinde silahla bu ayini basacak binlerce manyak var.

senin de actigin provakatif basliginin da allah belasini versin.
  • skandal falan değildir. dindir, inançtır, gelenektir.

edit: basligi acan arkadas bi onceki entrysinde sunu demis; (#73131126) oi an8rwpoi pou katalabainoun ligo poli ti lew edw mporoun na epikoinwnisoun mazi mou. kardes nasil bi tezatsin sen :)
  • bir avuç rum kaldı, onlar da batıyor faşistlere.
    sonra "yedi düvel bize saçaş açtı", "türk'ün türkten başka dostu yok", vık vık.

sen kendin dışındaki tüm uluslardan, dinlerden, dillerden nefret et; onları yok etmek için herşeyi yap, sonra "herkes bana karşı" diye şikayet et.
  • denk geldiği zamanlar izlemeye gittiğim ilgi çekici hadise. etrafta yunanca konuşan yüzlerce insan, çok değişik bir havası oluyor. fener, balat tarafları zaten kendine has dokusuyla etkileyici. acaba yüzyıllar önce, yunanca konuşan esnafın, halkın gündelik yaşama dahil olduğu zamanlarda nasıldı diye düşünüyor insan. ayrıca bu her sene haberlerde de çıkıyor görüntüler eşliğinde kendimi bildim bileli. sanki ilk kez yapılıyormuş gibi şaşırılması tuhaf.

bu da haçı çıkaran abi. (nikos solis) kendisi ayinlerde haç çıkarmadığı zamanlarda modellik yapıyormuş.**

http://www.agriniopress.gr/…ri-ton-theofanion-foto/
  • "yunan milli marşını rahatlıkla söylemişler"

"marşını rahatlıkla söylemişler"

"rahatlıkla söylemişler"

bu mudur sizin milliyetçilik anlayışınız, önüne konan bayrağı ezmeden kaldırıp m.kemal paşadan hiç mi bir şey öğrenmediniz. asıl milliyetçilik o adamın marşını burada rahatça söyleyebileceği bir ortam oluşturmaktır. ülkeni huzur dolu barış dolu bir hale getirebilmektir milliyetçilik.
    ama siz değil misiniz katliamda ölenleri anma duruşunu, stadlarda okunan milli marşları ıslıklayan, sizin anladığınız milliyetçilik budur.
  • eski ekşiden geliyorum ,
    ben yetkisiz bir abiyim.
    o törene ya da benzeri ortodoks kilisesi haraketlerine
    taa 1453 yılından beri izinverilir.
    hem savaş dehası, hem de bilim dehası olan rahmetli fatih sultan mehmed han izin vermiştir.
    amacı birbirine yakınlaşan ortodoks ve katolik klisesini ayrıştırmak, onları tek haçlı ordusu kurmaktan uzak durmalarını sağlamaktır.
    ayrıca şunu da emin olun , bu yüzyılda bile yeni fark edilen,
    huzurun ,özgürlüğün olduğu yerde ,ticaret ve üretim gelişir.
    ki o zamanlar atılmıştır kapalı çarşı gibi çarşıların temeli.
    her ırktan insan rahatça gezip tüccarlığını yapabileceğini bilir , çünkü bilir düşman bile bu topraklarda güvenle gezebilir.
    daha bir de kanuninin protestanlığı körükleyip , hristiyanlığı bölmesi var ki bambaşka bir hikayedir.
    bu arada aynı yapıyı ingilizler araplara uygulayarak, vahhabiliği çıkarmıştır.
    tarih bilen arkadaşlar detay verebilir, müyendiz olarak benden bu kadar.
  • hilal falan çıkarmaları gerekirdi. saçma sapan bir törendir.
hesabın var mı? giriş yap