şükela:  tümü | bugün
  • edit : bir neslin ölüm çığlığını görüyorum yazılanlarda. zavallılıklarını ispat için yarışa girmiş bir topluluğun hezeyanı, cinneti ve değerlerine saldırılmış hisseden bir güruhun var olma çabası fakat daha da derine batmasını.

nasıl bir hastalıklı toplulukta yaşıyoruz ? ne şerefsiz işe yaramaz mahluklar mevcut şu sözlükte bile. başkalarının iki dakikalık eğlencesinden rahatsızlık duyacak derecede yozlaşmış ayak takımı. nedeni küçük burjuva hayatlarında saklı. mutfaklarındaki 15 günlük kararmış muz gibi olmuşlar. sanırım bunun için, zavallı hayatlarının yansıması gibi bu denli garip çıkarımlarda bulunmaları.

halide edip adıvar karşımda olsa bana güler geçerdi. evet evet gülerdi sonra çocuk deyip başımı okşardı. eteğine yatardım taş gibi ablamın. başımı okşardı. ben tanıyorum çünkü halide edip adıvar'ı. siz tanımıyorsunuz ama kürt zeynoyu bilmiyorsunuz mesela kız tevfik'i bilmiyorsunuz, aliye öğretmen öldü evet belki bilirsiniz ama neden öldüğünü bilmiyorsunuz, siz öldürdünüz onu, cahillik linç etti.

bunun için ben doğmadan ölmüş olsa bile. halide edip ile biz tanışıyoruz. bütün eserlerini okumama az kaldı. bazılarını defalarca okudum. sinekli bakkal, zeyno'nun oğlu ve tatarcık üç kitabım paramparça oldu. sayfaları döküldü. altı çizilmedik yeri kalmadı. kendisine öyle hayranım ki, eski yazıdan okuyacak kadar. şimdi bakıyorum copy-paste yapıp artistik yapanlar, yok bir halide edip kalmış saldırmadığımız, yok nasırlı ellerimle kitap okuyormuşum, bir sürü boş beleş işe yaramaz, hilkat garibelerinin yoğun çabası sonucu iki dakikalık gülüp geçilecek mesele için bunları yazma gereği duyuyorum. yazık çok yazık.

editsiz kısım :

kalp ağrısı romanını okuduktan sonra çok etkilendim. romanın son sayfasını kapatıp, yatağa uzandım, gözlerimi tavana dikmiş, hem bir romanı bitirmenin gururunu yaşarken hem de kafamda karakterleri düşünürken aklıma geldi yazar.

sahi kimdi bu halide edip adıvar ? yıllardır şanını duyarım, birkaç romanını da okumuşluğum vardır lakin daha gül cemalini görmüşlüğüm yok deyu bir bakayım dedim, bakış o bakış, ilmi vasıfların yanında pek lafı geçmese bile hatun resmen taşmış.

kaynak.
  • güzelim sözlüğün kendini imha etmek isteyeceği kadar kalitesiz trollemedir.

(bkz: mastürbasyon yaparken ölmek)
  • (bkz: sen kitap okuma ulan ayı)

edit: ayyy kıyamam birde edit yapmış, çok duygulandım. hastalıklıymışız biz, 2 dakikalık eğlenceden rahatsızlık duymuşuz. eğlenmek istiyorsan aç popona bak, eğlence malzemesi yapacak kimse mi kalmadı?

eğlenmek isteyen yazarın beyanıdır.
  • (bkz: vurun kahpeye)
  • o nasır tutmuş elleriyle nasıl kitap tutmuş da okumuş dediğim yazar sıçmığı.
  • dostum halide edip demişsin ama bu sultan abdülhamid...