şükela:  tümü | bugün
 • abd tarafından yetiştirilip libya'da darbe yapan sevimsiz tip.

  https://www.youtube.com/…=a-lbdywpufa&feature=share

  abd eliyle sosyalizm mi olur lan ırıspı çıcığı
 • libya'nın nurtopu gibi yeni kaddafi adayı. emekli tuğgeneral olan şahıs libya'da kaddafi sonrası geçiş hükümetine karşı silahlanan örgütün lideridir. bugün itibariyle ülkedeki türklere ülkeyi acilen terk etmeleri için 48 saat süre vermiştir. diktatörler ölmez sadece vücut değiştirir tezini doğrular adamdır.
 • gün itibarıyla libya'da hükümeti askıya almış kişi. sanırsam siyasal islamcılar libya'da da yenilecekler.

  (bkz: sekülerizm ulan)
 • reuters'in haberine göre, libya ve libya petrolleri hakkında daha fazla söz sahibi olmak isteyen rusya tarafından desteklenen libyalı komutan.

  rus özel kuvvetleri ve insansız hava araçları, hafter'e destek olmak amacıyla mısır-libya sınırına yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki mısır'a ait sidi barrani kasabasına gizlice yerleştirilmiş.
 • mayıs'ta birleşmiş milletler destekli trablus hükümeti* dışişleri bakanı kendisiyle görüştükten sonra eğer hafter bu hükümeti libya'nın tek egemen gücü olarak tanırsa hükümetin onu "libya ordusu lideri" tanıyacağını açıklamış (ahaha, ülkedeki tek ordu gibi ordu hafter'de diye herhalde). aylardır savaştıkları adamı yargılamak yerine resmi bir makama getirmek fikrinden hoşlanmayan bazı milisler bu kararı tanımamış gerçi.
 • kaddafi tarafından 1980'de silahlı güçlerin başına getirilmiş, 1987'deki libya-çad savaşı* libya'nın yenilgisi ile sonuçlanınca gözden düşmüş ve abd'ye sığınmıştır.

  abd'de neredeyse 20 yıl kalmış, amerikan merkezi haberalma teşkilatı cia ile yakın bağ kurmuştur.

  kaddafi'nin devrilmesinden sonra da libya'ya geri dönmüştür*

  kaynak: bbc