şükela:  tümü | bugün
 • ihsan oktay anar seviyorsaniz, fantastik hikayelere duskunseniz kacirmamaniz gereken bir isim.

  gecen hafta bir arkadasim araciligi ile kesfettim, kisa, akici hikayeler yaziyor. su ana dek yazdiklarinin cogu osmanli zamaninda gecen, biraz golemli, biraz karakoncoloslu, biraz iyi saatte olsunlu hikayeler.

  henuz dort hikaye var, ama devami geliyor anladigim kadariyla. benim simdiye dek okuduklarim arasindaki favorim "gelincigin hikayesi" oldu. theo'yu minik ellerinde kalemle yazi yazarken hayal ettim hep okurken.

  simdilik bir blog, umarim yakinda kitabi da cikar:

  http://halilbabilli.tumblr.com/
 • bu alanda zaman zaman üzerinde durduklarımın, dikkatimi çekenlerin eserlerini ilgiyle okuyor, hayallerin sınır tanımadığını görüyorum.
  fantastik edebiyatın yeni kalemi, kısa hikayeleriyle yaptığı girişini, zamansız eserleriyle devam ettirecek, sanırım.
 • canlı bir evrenden kesitler sunan öykülerin yazarı.. kısa hikayelerini okurken dahil olduğum dünyanın yaşadığına yemin edebilirim.. bir süredir yazmıyor.. amacı heyecanlandırmak mı bilemem ama yazsın.. lûtfen yazsın..

  kendisine hayranım..
 • hikayelerini dört gözle bekliyorduk zaten. dünden beri twitter'da şov yapıyor resmen. ufuk açıcı, takip edilesi.
 • tarihli fantastikli hikayelerin yanı sıra yine benzeri içerikli minyatürleri de hatırlatan, memleketimizde tarihi fantastik türünde yazan birkaç yazardan biridir.

  facebook sayfası: https://www.facebook.com/…l-babilli/213214502192822
  twitter hesabı: https://twitter.com/halilbabilli
  öykülerinin bulunduğu bağlantı: http://halilbabilli.com/
 • (bkz: ibni batuta) isimli yazardı ekşi sözlükte, eğer twitter'daki o iki hesap tek bir kişinin ise. severek takip ederdim. muhafazakar yobaz mallık ve cehaletle uğraştığı (onlara maruz kaldığı) bir serüveni vardı, yüzde yüz pro israil tavrı dışında empati ve ilgiyle takip ederdim entrylerini, çok şey de öğrendim.
 • twitter'da bir muhabbetten ötürü blokladı beni. yanlış anladı ama canı sağolsun.

  edit: belli ki anonim kalmaya çok önem veriyor. rahatsızlık verdiysem samimi olarak özür diliyorum, kusura bakmasın.
 • saçmalıklarla dolu twitter ana sayfamı biraz olsun anlamdıran zat-ı muhterem. severek takip ediyoruz, ettiriyoruz.
 • her şeyden ziyade yaşını merak ettiğim twitter kullanıcısı.

  kullandığı dil çok genç ama kendisinin o kadar genç yaşta olduğunu sanmıyorum. dil bilimi, tarih, edebiyat, felsefe, sanat tarihi ve diğer bilimum sosyal ve kültürel alanlarda o kadar yetkin ki, bu kadar birikimim en iyi ihtimalle 40'lı yaşlardan önce oluşmasına ihtimal yok gibi.

  paylaştığı fotoğrafları nerden bulduğunu da çok merak ediyorum.

  yabancı ve pek meşhur olmayan, yukarıda saydığım alanlarla ilgili blog, sözlük vs. ortamları sıkı takip ediyor olabilir.
 • kendisini twitter'dan takip ederek tanıdığım yazar. çok kaliteli biri olduğunu düşünüyorum ki twitter anasayfamda dolaşırken tarih hakkında pek çok bilgi öğrenebiliyorum. takip edilesi twitter sayfalarına eklenmeli, hakkında da olumlu yorumlar yapıldığını gördüm, gelincik hikayesi'ni sanırım herkes beğenmiş. ben de okumak istedim, kitabı henüz bitirmedim fakat oldukça hayal gücü geniş bir yazar olduğunu söyleyebilirim, fantastik işler yapıyor denenmeli.