şükela:  tümü | bugün
 • yurdum insanının zamanında kimlere oy vererek yönetime getirdiğinin güzel bir örneği. insanları linç etmeyi teşvik eden, bilsem ben de vururdum diyen bir belediye başkanı. 2005 yılında bir belediye başkanı, suçu ne olursa olsun bir insanın veya insanların linçine nasıl destek verir, aklım almıyor. kaldı ki linç edilmek istenenler sadece fikirklerini açıklamak isteyen bir grup. fikirlerini sevmezsiniz, siz de onları protesto edersiniz. fikirleri suç teşkil ediyorsa, ki fikir suçları ayrı bir başlık ve tartışma konusudur, polisi jandarmayı çağırırsınız. ama kalkmış belediye başkanı, yerel yönetimin başında olan insan ne diyor, "bilsem ben de vururdum".

  bence işin kötü yanı bu ettiği laflarla koltuğunu daha da sağlamlaştırmış olması. eğtimsiz ve cahil insanları ancak eğitimsiz ve cahil insanlar seçerek yönetime getirir, yazık.
 • (bkz: abdulkadir kart) evet cogh super.
 • bugün beni gülmekten yaran bir haberin öznesi olan. tam bir politikacı.

  "mesut yılmaz “rize’den bağımsız aday olunca...”
  “bizim halil” hemen nüfus müdürlüğüne sormuş:
  - rize nüfusuna kayıtlı başka mesut yılmaz var mı?
  görülmüş ki “rize’de tam 30 mesut yılmaz var.”
  ***
  'bizim halil' ankara’yı aramış:
  - bunlardan 3’ünü, 4’ünü ikna edip, bağımsız aday yapalım... aday listesinde '4-5 mesut yılmaz' olsun... seçmenin kafası karışsın... 'hakiki mesut yılmaz’ın' oyları dağılsın.
  ***
  'konu' akp genel merkezinde konuşulmuş.
  'başbakan’a sorulmuş.'
  genel merkezden 'rize’deki bizim halil’e' gelen yanıt:
  - bunu yapmayalım... etik olmaz... siyasetin imajına uygun düşmez... bize yakışmaz.
  ve bizim halil’in projesi suya düşmüş."

  kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/news/411201.asp
 • (bkz: #12389607)
 • "......rize belediye başkanı halil bakırcı da "gençliğe örnek olacak işyerleri açılmasına biz de yardımcı oluruz. ancak bu işyerlerinde uygunsuz halde bayanlar duruyordu. gençliğimizin çeşitli yerlerine dövmeler yapıyorlardı. bu ne bizim kültürümüze ne de bizim dinimize uyar. rize gençliği ve rize halkı böyle bir şeyi kaldıramaz. rize'de bunlarla ilgili büyük tepki aldım. biz dükkanı onlara gençliği kötü yönde aşılasınlar diye vermedik. hiç kimse rize'nin gençliğini bozamaz" dedi.........."

  kaynak: http://www.haberturk.com/…201&cat=200&dt=2009/07/15
 • insan hakları, demokratikleşme, avrupa birliği yolunda yurduma çağ atlatan a.k. partisi'nden ikinci kez rize belediye başkanı seçilen endüstri mühendisi.

  fuar alanında kiraladıkları küçük dükkanda dövme, piercing yapıp küpe, kolye vs satan ktü'lü öğrencilerin standını ellerinden alan başkan, "bizim kültürümüzde dövme yok, biz onlara gençliği kötü yönde aşılasınlar diye yer vermedik. " demiş.

  kendi denetiminde olan rize otellerinin pek çoğunda, eski doğu bloku ülkelerinden gelen nisa taifesi (pek çoğu da zorla) dünyanın en eski mesleğini icra ederken hiç sesi çıkmayan başkanımızın üç-beş öğrencinin kısa zamanda şehirde popüler olan girişimine el koymasından daha doğal ne var? hayatlarında çay ve futbol dışında neredeyse bir şey olmayan rizeli gençlerin günlük yaşamlarına ufak-tefek renkler katması, yarın öbür gün alimallah koşar adım gomoniz, ateiz, metalci falan olmalarına yol açabilir.

  (bkz: ben sana mühendis olamazsın demedim)
 • fuar alanında işyeri kiralayıp dövme yapan güzel sanatlar öğrencilerinin işyerlerini kapattıran belediye başkanı. kendisi özellikle "gençliğimizin çeşitli yerlerine dövmeler yapıyorlardı" cümlesiyle eğlenceli bir kavram kargaşası yaratmıştır.
  http://www.milliyet.com.tr/…date=16.07.2009&b=dovme gencligi bozar..
 • (bkz: bize uymaz ki)
 • "bizim kültürümüzde yok, bizim dinimizde yok" demiş kendisi dövme için.

  e seninkinde yok da; yaptıranların kültüründe, dininde var belki, ne biliyorsun sayın başkanım? herkesin seninle aynı dünya görüşüne mi sahip olması gerekiyor?
 • din, ahlak, kültürümüz, çocuklarımız... laflarını agzindan dusurmeyenlerden. yakinda cikar bir flaş haberi bakalim.