şükela:  tümü | bugün
  • edremit körfezindeki bence en iyi zeytin ve zeytinyağlarını tadabileceğiniz firma.

genel olarak kötü zeyinyağı bulmak daha zordur zeytinli, akçay taraflarında ama halil esen gibi yerel lezzetler her zaman daha cazip gelmiştir bana büyük firmalardan.

cunda'da kilosu 15-17 liraya satılan taş baskı zeytinyağları halil esen'de 13 liradır. geçen sene 12'ydi.
  • saçma sapan endüstriyel zeytinyağları yerine tercih ettiğim firma. öyle edremite gitmeye de gerek yok, siteleri var basıyorsun geliyor.

yalnız site bakıma girmiş, telefonla aradım abi dedim yağım bitti yetiş. dedi ben yollim sen havale yaparsın. olur abi dedim iban ver, yazarım kolinin üstüne gelince yatırırsın dedi.

böyle de samimi bir anadolu işletmesidir, egenin gururudur, canımstır.
  • kahvaltilik mazal sos diye bir olayi var, cok enfes bi sey. aslinda ajvar gibi icindekiler ama daha iri dogranmis ve katki maddesi falan da yok zannedersem. aciyorsun bitiriyorsun ev usulu. cok sevdim ama bitmese daha iyi.
  • geçen sene assos'dan dönerken arkadaşımın babası sayesinde kendilerinden haberdar olduk. ve yerlerini bulup gittik. fiyat performans açısından muazzam lezzette zeytinlere ve zeytinyağlarına sahip yer. ayrıca tontiş bir amca işletiyor. sağolsun küçücük dükkanda hepimizle ilgilendi ve hiçbirimizi ikramsız bırakmadı.

benim favorim minnak yeşil zeytin bunu kahvaltıda yerken bir bakmışsınız kasede zeytin kalmamış. *

oraya gidemediğimiz için internet sitelerinden alışveriş yapıyorum. öyle ki şirkettekiler de alıştı. toplu sipariş veriyoruz.

geçen verdiğim sipariş 2-3 gün gecikti. arayıp problem olup olmadığını sordum. hayır sadece yeni mahsul için bekledik. yeni mahsulden gönderiyoruz dediler. cağnıım halil esen dedem olsan bu kadar severim.

o kadar konuşmuşum sitesinin linkini vermemişim.
    buyrunuz
  • duyduğum tavsiyeler üzerine gittim ama yeniden anladım ki benim için bir yiyeceğin lezzeti için ürünün kalitesi kadar üretici/satıcının tavrı da önemli oluyor. eğer müşterisi ile muhatap olmaya tenezzül etmeyen, ilgisiz, sorulara cevap vermeyen hatta alay eden biri ise ister dünyanın en iyi zeytinyağını satsın benim için bir lezzeti yok. burası da benim için öyle oldu. sanki ürün almıyorum da bedava ürün için dileniyorum gibi hissettim öylesine görmezden gelen konuşmayan bir satıcı vardı başında. satıcının bu kadar negatif enerji yaydığı bir yere dair bu kadar pozitif yoruma şaşırdım açıkcası.
  • internet siparişinde neredeyse son 1 senedir aynı fiyatlarla çalışmakta olan muhteşem firmadır.

ayrıca geçen gün bir hata sonucu eksik gelen siparişimi tamamlamak için müşteri memnuniyeti adına 2 litre yerine 5 litrelik taş baskı zeytinyağı yollayarak beni bayağı şımartmışlardır. uzun zamandır görmediğim bir incelik oldu.

özellikle benim gibi düz yeşil salata hastaları için vazgeçilmez bir lezzettir ve marketlerden alacağınız bilindik markaların özel seri, taş sıkım vb. ürünlerine göre en az yarı yarıya daha ucuzdur (üreticiden alma keyfi-sıfır distribütör ve aracı) ve bana göre kıyas almayacak seviyede de daha başarılıdır. 2 litrelik gurme serisi ve taş baskı zeytinyağları f/p olarak tavsiye olunur.