şükela:  tümü | bugün
 • kelebek okuduğuna göre boş birine de benzemiyor...hem delikanlı hem de entellektüel
 • kurtlar vadisi isimli dizide uyu$turucunun husrev aga'dan sonraki en buyuk ikinci adami olarak lanse edilen karakter. husrev aga diziden cikarilinca yerine konseye dahil edilmek uzere dizinin oyunculari arasina eklenmi$tir.

  diziye katildigi bolum itibariyle ayna kar$isinda soyledigi turku ve okudugu kelebek ile daha ilk bolumden seyirciye gelecege dair olumlu sinyaller vermeyi de ihmal etmemi$tir.
 • gerek sesi gerek görünüşü ile tam bir baba olduğunu belli eden karakter.
 • kurtlar vadisine yeni katılan has baba, konseyin yeni üyesi, polatın yeni can dostu olmaya adaydır kendisi.lakin diziye uyuşturucu kaçakçısı olarak girmesi,hapishaneden helikopterle çıkarılması ve elbetteki isim benzerliği ile bir zamanların ünlü uyuşturucu kaçakçısı halil havarı akla getirmektedir.
  (bkz: halil havar)
 • kötüleri karizmatik gösterme sabıkası hayli kabarık kurtlar vadisi ekibinin kuyuya attığı yeni taş.

  kardeşim bu adam bir uyuşturucu taciri. üstelik yıllar önce hollanda'da helikopterle hapishaneden kaçırılan türk uyuşturucu babasına da benzetilmiş hikayesi. niye böyle aslan gibi karizma biçiyorsunuz adama.

  kelebek* okuyor, derin nefes alıp konuşuyor, arada hikmetli laflar ediyor, delikanlı kanattan geliyor, kardeşine sıkıyor, rahat ve sakin hareket ediyor. bak pala'ya; gerçek kötü. bu adam niye melek gibi. bu adam değil kelebek romanı, yetmiş ciltlik imam gazali külliyatıyla, otuz parça shakespeare okusa kaç yazar.

  bıyıkları da bir istanbul masalındaki polisin bıyıkları gibi sapsarı. şimdilik karizmasına yenildik ve zihin dosyamıza attık. takip edeceğiz bakalım ne olacak.
 • kanımca gerçekci bir karakter. pala gibi bir kötü karakter yaratmak kolaydır. bir adamın bir ya da bir kaç yönünü gerçek olamayacak kadar abartırsınız, tam bir kötü karakter olur. pala'nın da kendine güveni ve hırsı gerçek olamayacak kadar fazla.

  kötüleri karizmatik gösterme olayının iki boyutu vardır her zaman. birincisi kötü bir adamın yaptığı kötülükte kendince bir ahlak düzeni tutturup erdemli olduğunu iddia etmesi. ikincisi de kötü bir adamın ona artı kazandıracak iyi yanları da olması.

  kurtlar vadisinde ikisinden de cokca var. ilk gruba giren ekip insanin içini bayıyor da bayağı. ama kapar şimdilik sadece iyi yanları da olan bir kötü adam görüntüsü verdi. bu da karakteri gerçekçi yapıyor. zira her iyinin kötü yanları olduğu gibi her kötünün iyi yanları da vardır mutlaka.
 • karakterine cuk oturmuş.bi de galiba karakter katmadan önce senaristler adına türkü olan isimleri seçiyorlar.
 • böbrek üstü bezlerini aldırmıs adrenalin yoksunu bir babadır. arkadan otomatik tüfekli pala ve adamları sikorsky helikopterle haldır huldur takipteyken araç değiştirmeye üşenip * “ hgöhhh, canpolat yaslanalim su dagin tepesine, bende yol gidecek hal mi kaldı” diyebilme kapasitesine sahiptir.
 • su anda polat alemdar' ın tek umudu konumundadır.
 • uyusturucu kacakcısı. dizinin en sevimli karakterlerinden. lakin adam sevimli diye kimsenin gidip eroin pesinde kostugunu sanmıyorum. neyse... polat alemdar bölüm 94 'te kendisine ayarı aynen su sekilde vermistir.

  "evet halo bir uyusturucu satıcısı ama onu yargılamak bana düsmez. isledigi gunahların cezasını ya bu dunyada ya obur tarafta cekecektir."

  evet bunu aynen yüzüne soylemistir. halo 'da onune bakmıstır... birsey diyememistir.

  ayrıca kendisinin ickiye gunah diye sokulmaması ayrı bir ironidir.