şükela:  tümü | bugün
  • hemen celallenmeyin, benim görüşüm değildir:

21 yaşında bir çocuk fatih sultan mehmet

gibi muazzam bir kitabı yazan yalçın küçük hocamızın görüşüdür. katılırsınız katılmazsınız ama halil inalcık başlığındaki entry şudur :

“evet değerli ekşi sözlük yazar ve okuyucuları az önce bizim hakkımızda atıp tutan ertuğrul özkök hakkında yalçın küçük hocamızı aradım ve ertuğrul özkök hakkında görüşlerini yazdım zaten farklı başlıklarda, bu arada telefon görüşmemizin sonunda halil inalcık hakkında görüşlerini sordum ve yalçın kiçük hocam bana aynen şunları söyledi ve yazabilirsin dedi :

“ halil inalcık yüzeysel bir adamdır amerikalıların pofpofladığıdır.”

hocamızın bana söyledikleridir.

ilber ortaylı hocamızı da sordum. o’nu sever ve tutardım dedi yalçın küçük hoca’mız ama ekledi “ benim için artık ölmüştür, çünkü madalya aldı.” dedi.

hocamızın sözlükteki asistanı gibiyim, bana sorularınızı yazabilirsiniz kendisine seve seve iletirim.

sağlıcakla..”

entry numarası

(bkz: #73334504)
  • yalçın küçük, muazzam kitap yazmış bak hele, halâ bu adamı okuyanlar var, adamın bağırmaktan, herkese sebataycı demekten başka ne gibi bir özelliği var, halil inalcık ölü haliyle bu zibidiye bilgilerinin zekatını verse yedi sülalesi abad olur be.