• nara benek'i meshur eden cem ozer programindaki diger iki konuktan biriydi. [digeri "ah dayanamiyorum" aylin livaneli]
  • (bkz: bir cizgi cizdim hop oldu moda)

meger amcam cizgileri baska satihlarda ciziyor, cizdiriyormus, allah rahmet eylesin.
  • mayıs 1994'te bağırsak kanserinden hayatını kaybetmiş modacı.
  • her şey şokopopun instagram hesabında "club andromeda yaza veda partisi" videosunu izlememle başladı. kimler yoktu ki o partide? fatih ürek sahnesiyle sevenlerini coşturuyordu. erkekler çok şık, kadınlar çok zarifti. devlet bakanı nafiz kurt'un oğlu ömer kurt, fulden uras ayrılığından sonra burada görüntüleniyordu...

derken o ne! modacı halil kadirbeyoğlu da eğlenenler arasındaydı. kafasında sarı bir baret, uzun saçları, desenli ceketiyle bir güneş gibi parlıyor...

vidoyu izledikten sonra internette hummalı bir halil kadirbeyoğlu araması başladı tabi. modacı, zamanında "hop oldu moda" diye albüm çıkarmış, ahu tuğba ile kanka olmuş ve ne yazık ki 1994'te vefat etmiş olduğunu ilk on beş dakika içinde öğrendim. ama deliriyorum o albümü dinlemek için, hiçbir yerde yok yok yok! adam o kadar ikonik bir karakter ki nasıl bir sonraki nesle aktarılmamış, neden bu isme bu kadar yabancıyız bilmiyorum.

kendisiyle ilgili internette bulduğum şeylerden biri, bir gazete kupürü oldu. efendim halil bey ile bizim ahu tuğba gece gezmesine çıkmışlar, bizim türk medyası da ıkına sıkına imalarla dolu bir haber metni hazırlamış: "ahu tuğba yanındaki gençten daha erkekçe davrandı doğrusu..." "ahu tuğba'nın zararsız arkadaşı... zararsız olduğu her halinden belli..." falan gibi kasıntı imalarla kendilerince cinsel tercihine bir dokundurma yapmaya çalışmışlar. yaşasaydı müthiş ikonik bir star olurdu, çok kesin bence.

her neyse bu ikonik beyin albümünü çok uzun uğraşlar sonunda, virüsler yeme pahasına rezalet bir arap müzik app'inde buldum. buldum bulalı da dinliyorum.

son derece otobiyografik olan bu albümde halil beyin ne kadar işine aşık biri olduğunu hemen anlıyorsunuz. uzun uzun defileyi, defile kulisini, sezonun trendlerini falan anlattığı şarkılar var. bu arada alt yapılar falan da gayet başarılı. arkada miyavlamalar, çığlıklar, aniden ortaya çıkan ingilizce bağlam dışı sözler... kitsch desem kitsch olacak kadar kötü değil, ne desem bilemiyorum.

hop oldu moda isimli albümünün şarkı listesi de şöyle:

-hop oldu moda
    -yalan olur
    -vay deli
    -bugünler için
    -güzel kız
    -binbir hayalsin sen
    - kaybolup gittiler
    -ben
    -belki biter
    -hırslı zevklerim
  • hop oldu moda şarkısı çok güzeldi.
  • zeynep kadirbeyoğlu'nun merhum abisidir.
  • mükemmel bir detaydı..
    zamanında, ergenlik işte, şarkılarına çok burun kıvırmıştık. ruhu şad olsun…
hesabın var mı? giriş yap