şükela:  tümü | bugün
 • kanun calan cok basarili bir muzisyen.
 • zülfü livaneli ile de çalışmıştır.
 • kanun çalarken ibadet ettiğini sandığınız,usta parmaklara sahip başarılı müzisyen.
 • kendisinin çok küçük yaşında tanıştığı ve abi diye hitap ettiği babamın yakın arkadaşı olması sebebiyle bir abi - amca gibi, müzisyen kimliğinden ayrı olarak tanıdığım, acaip matrak, neşeli, espritüel ve pırlanta insandır.

  itü türk musikisi devlet konservatuarı'nı birincilikle bitirmiş, devlet sanatçısıdır.

  kendine has bambaşka bir stili vardır. elleri roket gibidir desek yeridir...
  bireysel çalışmaları bambaşkadır.
  ayrıca albüm kayıtlarında da hemen farkettirir kendini. bir yerden kanun sesi geliyorsa, onun tınısını hemen tanımak mümkündür.

  en son canlı olarak kendisini kent orkestrası'yla olan konserinde izlemek fırsatına eriştik. konser gerçekten muhteşemdi ancak, o da kanunuyla birlikte mozart senfoni no 40 czardasz, liszt macar rapsodisi no 2 gibi eserlere eşlik ederek harikalar yarattı.

  tek kelime ile bir virtüoz, sanatçıdır.

  bu arada bir ev toplantısında yaptığı acılı lahmacun ile 6-7 yaşında iken bende acı hatıralar bırakmıştır, her hatırladığında ayrı güler*.

  tarihe not düşmek maksat; kendisinin çok bilinmeyen, sözleri ahmet selçuk ilkan'a ait olan unuttum diyemem gönlüm incinir adlı bestesini de (sonra aynı sözlere daha hareketli başka bir beste de yapıldı diye biliyorum) ilk olarak benim sünnetim vesilesiyle yapılan eğlencede dinletmiştir, bu da böyle bir anımdır.
 • bu derece yetenekli bir insanın vaktiyle seda sayan orkestrasında bulunmak zorunda kalmış olması insanı düşüncelerden düşüncelere sevkeden bir olaydır.
 • virtuozluk yani tartisilmaz ama diger bir yandan dandik sarki uretmesi ilginc, belki de maddi nedenlerden dolayi bilemem, mesela bulent ersoy beyefendinin okudugu derin mesajlar iceren nadide eser goturrrrr halil karaduman bestesidir
 • adnan karaduman'ın ağabeyi.
 • calarken,caldigi tonun uclusunden vokal yaptigi da gorulmus ustad kanuni.
 • necati celik ile bir ikili olusturmus olan ve beraber konserler veren bir kanun icracisi.
 • şimdi istanbul'un en iyi kanun çalan müzisyeni olarak her yerde el üstünde tutulan halil adlı genç ,gaziantep'te küçük bir çocukken babası,onun ellerine demir ağırlıklar bağlar,kanunu öyle çaldırırmış.çocuğun küçük elleri,üstlerine bağlanan demir ağırlıklarla teller üzerinde dolaşır ve giderek süratlenirmiş.yıllar boyunca babası,onun demir ağırlıklar takmadan çalmasına izin vermemiş.çocuk da durumu böyle kabul etmiş ve her gün demirlerle çalışa çalışa epey hızlı çalar hale gelmiş.ilkgençliğe adım attığı günlerden birinde babası,ellerinden demirleri çıkarmış."hadi şimdi çal!" demiş.bunun üzerine halilin elleri kanatlanmış,demirlerden kurtulan ellerini hissetmiyormuş bile artık;yıllarca demir taşıyan eller,kanunun telleri üzerinde uçar olmuş;bu yüzden onun üzerine kanun çalan yokmuş.
  (bkz: mutluluk)
hesabın var mı? giriş yap