şükela:  tümü | bugün
 • attigi sutlarla aglari yirtan kalecileri bayiltan attigi gollerle adi bombaci olarak tarihe gecen uzun yillar goztepe de oynamis olan futbolcu.(1958-1972)lig tarihinde 82 gol atmis.
 • goztepeli kasap ali'nin ogludur. babamin anlattigi kadariyla, futboldan idmandan vesaireden arta kalan zamanlarinda hep babasina yardim edermis. oyunculugunun yanisira uefa kupasinda goztepe formasiyla atletico madrid'e gol attigi ve takimini bir ust tura tasidigi macin ertesi gunu bile kasap dukkaninda babasina yardim etmekten gocunmayacak karakterde bir insan, bugunlerde esine zor rastlanir bir futbolcu.

  kuvvetli fizigi ve sert sutlariyla bilinen, ayagindan top almanin zor oldugu "mehmet yildiz tipinde" denebilecek bir forvet oyuncusudur. hazir kuvvetli fizigi demisken evleri kasap ali'nin iki sokak otesinde olan rahmetli babaannemle babamin bir diyalogunu hatirlarim.

  - kasap alinin oglunu hatirliyor musun anne?
  - uuuu, hatirlamam mi ya. ayi gibiydi ayi.
 • şu anda trt 3'de atletico'ya attığı golü anlatan bombacı.
 • an itibariyle vefat haberini aldığım camiamızın efsane ismi.
  atletico madride iki gol atan halil amca gözün arkada kalmasın kulüp de şehir de bizlere emanet.
  zirveye diktiğiniz o sarı kırmızılı bayrak daima layık olduğu yerde olacaktır.

  (bkz: bombacı)
 • bu gece hayatını kaybeden göztepe efsanesi.
  (bkz: bombacı halil)

  bu sene stat açılışında evinin önünde binlerce göztepeliye gözgöz çektirmek nasip oldu kendisine. onun için belki de hayatının en güzel anlarından birini yaşamıştır.

  video;
  https://twitter.com/…tatus/1295797328582979585?s=21

  https://twitter.com/…tatus/1295802895611375617?s=21
 • bugün sonsuzluğa uğurladığımız efsanemiz. göztepeli doğup, göztepeli olarak yaşayan ve göztepeli olarak ölecek ben ve benim gibi binler, nesillerimiz, seni daima minnetle anacak halil ağabey.

  efsane göztepemizin yıldızı, semtimizin ağabeyi, ruhun şad olsun, göztepemiz sayenizde sonsuza dek var olacak.
 • vefatıyla hepimizi üzen efsane oyuncumuz.

  ne mutlu bize ki; sağlığında görüp yanında maç seyretme şerefine nail olduk. ruhu şad olsun.
 • kulüpler düzeyinde türk futbolunun ilk büyük başarısı olan avrupa'da yarı final oynayan göztepe'nin bombacı lakaplı büyük futbolcusu.
  maalesef bugün hakkın rahmetine kavuşmuştur. efsane atletico madrid maçındaki golü ve göztepeli doğup göztepeli ölmesiyle hiç bir zaman unutulmayacaktır.

  huzur içinde uyu bombacı halil.
 • türkiye'de ilk defa bir takımın avrupa'da yarı final oynamasını sağlayan 2-0'ın rövanşında izmir'de 3-0 kazandığımız atletico madrid maçında turu getiren golcümüzdür. babalarımız radyodan halit kıvanç'ın sesiyle dinlemiş maçları. onlardan dinledik, bombacı lakabıyla tanıdık efsanemizi.

  ve bugün maalesef ebediyete uğurladık bombacı halil'i. iyi ki stad açılış maçına gitmişim, iyi ki seninle karşılıklı göz göz çekmişim bombacı halil. huzur içinde uyu. sizin yıllar önce dize getirdiğiniz takımlarla karşılaşmak için yine gideceğiz o avrupa'ya. ama o gün gelecek izmir bayram edecek....
 • ''atletico madrid'e 3 gol atan göztepe'' tezahüratındaki 3 golün 2'sini atan kişidir.

  allah rahmet eylesin.