şükela:  tümü | bugün
  • önceki hafta yalova valisinin sakalları yüzünden öğrencilerinin gözü önünde hakaret ederek kovduğu öğretmen.

ve maalesef bugün kalp krizinden hayatını kaybetmiştir. katili bellidir ama bu dünyada ceza almayacağına adımız gibi eminiz.

allah ailesine ve öğrencilerine sabır versin.

link
  • dolayli yoldan katledilmis bir ogretmenimizdir. simdi yandas birileri cikip ne alakasi var diyebilirler, ama bilmedikleri su ki, bazi insanlarin onuru var, herkeste dinci biatciligi kaypakligi yok. insan kaldiramiyor, kanina dokunuyor. kimisi de onurna yediremiyor ali tatar gibi intihar ediyor. maalesef serkan hocamizi da kalp kriziyle kaybetmisiz. olaya konu olan, ogretmene hakaretler yagdiran yalova valisi ise selim cebiroğlu isimli sahistir.
  • bazı adamların onur ları kalp lerine bağlıdır. onur ları kırılınca kalpleri de kırılır.

ve ne yazık ki bazen o kalp'ler kırgınlıklarından daha fazla atmak istemezler.

selam olsun onuru için yaşayanlara.

mekanın cennet olsun hocam.

-------------------- * edit ---------------------------------------------

ah be hocam. öğrencilerine önerdiğin kitap listesine bu sabah denk geldim. önce gözüm böyle buyurdu zerdüşt * e takıldı:

birçok insan çok geç ölürken, bazıları çok erken ölür. bir söz vardı: "zamanında öl." diye. bu daha yabancı geliyor herkese. zerdüşt: "zamanında öl." der ve bunu önerir. hiçbir zaman, zamanında yaşayamayan, zamanında nasıl ölsün?

keşke hiç doğmasaydı gereksiz kişiler...

sonra gözlerim daha aşağıya kayıp tutunamayanlar * ı görünce gülümsedim. ne diyordu selim:

.. adam yokluğundan insanlığa vekalet ediyordum mu.

nur içinde yat. valahi hepimiz şahidiz : vekalet ettin insanlığa adam yokluğunda.

-------------------- * edit ------------------------------------------------
  • valinin yaptıklarına kalbi dayanamamış onurlu öğretmen.
  • halkın valisi olmayı aklının ucundan bile geçirmeyen bir iktidar hızır paşasının hakaretiyle yaşayamamış onurlu meslektaşım.

can almaya devam ediyor katiller.

bazen gaz fişeği marifetiyle. (bkz: berkin elvan)

bazen polis kurşunuyla. (bkz: ethem sarısülük)

bazen döverek. (bkz: ali ismail korkmaz)

bazen evlatlarını alarak. (bkz: fadime ayvalıtaş)

bazen tsk- mit ortaklığıyla. (bkz: roboski katliamı)

şimdi de bir meslektaşımıza, sınıfında, çocuklarının önünde hakaret ederek sebep oldular. hayatlarında çamurdan evcik bile yapmamış insanlar, sırtlarını dayadıkları yerin kudretine güvenerek, insan hamurundan gerçek insan yapmaya gönül vermiş, ceht etmişlerin gencecik ömrüne kıydılar.

huzurlara, nurlara gark olsun yattığın yerler öğretmenim.
  • dolaylı da olsa ak-itler tarafından öldürülen bir öğretmen.
  • haberin doğru olduğuna önce inanamadım, genç adam niye ölsün ki dedim; malesef doğruymuş. malum vali olayından değil serkan hoca'dan biraz bahsedeceğim sadece.

çok sevilen, saygı duyulan, zeki, kendini geliştirmekten sıkılmayan, okumayı seven, sorgulayan, keman yapan ve aynı zamanda da çok güzel keman çalan, güzel ve ince bir insandı serkan hoca. umarım huzurlu uyur.

kendisinin facebook'ta en son paylaştığı ufak yazıyı paylaşmak istiyorum:

bana manevi destek olan tüm öğrencilerim.her türlü sorununuzda yaninizdayim. sıkıştığınız bir sorun , ya da çözemediğiniz bir probleminiz olduğunda çekinmeden yazın.sorun hangi türden olursa olsun hiç farketmez.(az buçuk mürekkep yalamışlığımız vardır.)
  • ölümünde zerre kadar sorumluluğu olan varsa acıların en büyüğünü çekmeden ölmemesi için duacıyım.

mekanın cennet olsun hocam.
    zaten çok yaşanacak bir ülke değil burası.
  • kılık kıyafet yönetmeliği özgür çalışmayı engelleyen, şekilci bir iğrençliktir, hayran olunan batı okullarında böyle bir uygulamanın zerresine rastlayamazsınız. sendikalar bu saçmalığın kalkması için merhum öğretmenimizin de katıldığı eylem kararını aldılar ki sendika kararına üyelerce uyulması temel bir anayasal haktır ve benzer nedenle haklarında soruşturma açılan pek çok tanıdığım var ve bu soruşturma ve davaların hepsi düştü, çünkü dediğim gibi eylem kararına uymak müdahale edilemeyecek bir haktır. işte sözlükteki bazı puştlar da dahil pek çok kişinin sahip olduğu cahil zihniyet vali kılığına girip bir canın yitmesine sebep oldu. allah rahmet eylesin.

allah'ım ne berbat bir hafta... önce hiç anlaşılamayacak şekilde ülkenin elektriği gider, muhtemel savaş durumunda ne halde olacağımızı görürüz, aynı gün. bir savcımız makamında şehit edilir, ertesi gün, teröristler bu sefer emniyete saldırır, peşinden şarkılarıyla büyüdüğümüz kayahan vefat eder, bugün de halil serkan öz...
  • (bkz: faili meshur)